„– Fertő, ami a Telepen van, az bizony, fertő – folytatja. – Lopják az áramot, betegséget terjesztenek, nem viselkednek kultúremberek módjára. Talán nem is a rendrakás lesz nehéz, hanem hogy megértessük velük, a rend a normális. – De miért kell ehhez a Becsület Légiója? – kérdezzük. – Mert nekik gyakorlatuk van ebben.” (Falusy Zsigmond: Az idegen légió)
Ez csak egy a sok figyelemre méltó mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Keresse hétvégén az újságárusoknál!
Ha a Pokolba indul az ember, vigyen magával kísérőt. A mi Vergiliusunkat Glonczi Lászlónak hívják, roma aktivista, és Nyíregyházán, a Guszev-telepen vesszük fel az autóba. Huszonkét kilométer innen Tiszavasvári, van időnk az úton beszélgetni. Falusy Zsigmond riportja.
Szereti a közönség Kern András új filmjét. A kiváló színész a Gondolj rám című keserédes történetben rendezőként is újra bizonyított, mégsem elégedett. De nem is elégedetlen. Játszik, rendez, ír és humorral éli túl a depressziót. Azt mondja, ez már így lesz, amíg csak él. Közben készül A velencei kalmár bemutatójára, amelyben lesz szurkálódás bőven.
Gyermekeket és nőket bántalmaztak, kényszerítettek szexuális szolgáltatásokra vízért és élelemért cserébe az ENSZ békefenntartó missziójának tagjai. A súlyos atrocitások azonban jórészt büntetlenül maradtak, sokszor azért, mert nem kerültek sem a nyilvánosság, sem bíróság elé. Egy magyar békefenntartó szerint az erőszakkal vádolt kéksisakosok esete tovább ronthatja a világszervezet megítélését.
Szerzetes és ávós között is volt barátság, és ártatlan is lehet, aki első látásra bűnösnek tűnik – derül ki B. Varga Judit történész-muzeológus Kényszer ellenére – Szaléziak és a kommunizmus című könyvéből. A Don Bosco Szalézi Társasága és az Új Ember Kiadó közös gondozásában megjelent kötetet a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából mutatták be a Terror Háza Múzeumban.