Robinzonok Somogyban – Magazin-ajánló

Egy önfenntartó falu, ami nemet mond az EU-ra. Torgyán-interjú. Csernobil és az egészség. Szombaton Magazin.

2016. 04. 21. 15:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Miután mocsoknak tartom a mai politikát, és novemberben már 84 éves leszek, nem kívánok a politikába visszatérni. Viszont olyan mérhetetlenül sok szeretetet kaptam a feleségemmel együtt a magyar néptől, amit képtelenség lenne visszaadni. Ezért elhatároztam, hogy közreműködöm a kisgazdapárt feltámasztásában, s addig a szememet le nem hunyom, amíg ezt el nem érem.” (Torgyán József)

Ez csak egy a sok figyelemre méltó mondat közül a szombati Magyar Nemzet Magazinból. Keresse hétvégén az újságárusoknál!

Már-már a kihalás szélére került a Somogy megyei Visnyeszéplak, amikor a rendszerváltás környékén a városi hajtást megunt értelmiségiek elkezdték benépesíteni. A település azóta él és virul, nemet mond az unióra, az egy főre jutó harangozókat tekintve pedig világelső lehet.

Amennyiben a Fidesz bölcsen előretekintene, látnia kellene, annyira szembekerült a társadalom minden rétegével, hogy ha ellenfélre akad, szövetséges nélkül kevés ereje lesz a győzelemhez. Ezt a hiányzó tömeget csak a kisgazdapárt tudja megadni, s ha ezt nem értik meg, önmaguk sírásói lesznek – véli Torgyán József, aki a mai mocskos politikába már nem kíván visszatérni, de pártját föltámasztaná.

A csernobili katasztrófa verte be sokak szerint az utolsó szöget a szovjetrendszer koporsójába, ám a baleset kommunikációja a legsötétebb pártállami időket idézte. A titkolózás és a hazugságok miatt máig sem lehet biztosat tudni az áldozatok számáról, illetve a környezetbe jutott sugárzás mértékéről. Ennek ellenére, több évtized távlatából visszatekintve, ma már megalapozott becsléseket tehetünk a tragédia egészségügyi következményeiről.

Ismerjük-e, jól ismerjük-e XX. századi történelmünk egyik legfontosabb személyiségét, Mindszenty József bíborost? Élete, tevékenysége ma is nagy vitákat vált ki. A hercegprímásról nemrégiben jelent meg páratlan alaposságú kétkötetes monográfia. A szerzővel, Balogh Margit történésszel, az MTA tudományos főmunkatársával beszélgettünk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.