Nem kizárt, hogy csökkentik a Magyar Idők oldalszámát, és a kormánypárti lap szerkesztőségének egy részével indítják újra a Népszabadságot – írta saját információira hivatkozva a 24.hu.
Vasárnap még a 444 számolt be arról, hogy az ügyre rálátó forrás szerint hétfőn bejelenthetik a Mediaworks eladását, a vevő pedig a tavasszal létrehozott Opimus Press lehet, amely nagyon közel áll Mészáros Lőrinchez. Az anyacég, az Opimus a pénzügyi csalás miatt bedőlt Buda-Cash Brókerház tulajdonosainak egykori ernyőcége, ez alá terelték a hasznot hozó vállalkozásaikat. A Buda-Cash-botrány után új tulajdonosok érkeztek a vállalathoz, köztük Csík Zoltán egykori rendőrségi nyomozó, akinek felbukkanása többször jelezte már előre Mészáros Lőrinc tulajdonszerzését. Ő több Mészáros-érdekeltségben is vezető pozíciót tölt be.
A felcsúti polgármester még múlt pénteken a Hír TV-nek nyilatkozott. Azt mondta, a Népszabadság felfüggesztését a rendszerváltás lezárásának tekinti, arra pedig, hogy bevásárolná-e magát a Mediaworksbe, azt mondta, semmit nem zár ki, néhány éve még azt sem gondolta volna, hogy szállodákat vesz.
Kósa Lajos Fidesz-frakcióvezető közben hétfőn a Népszabadság kiadásának felfüggesztéséről is megemlékezve azt mondta parlamenti felszólalásában: tegnap volt az első ünnep, amiről nem tudott tudósítani az a napilap, amelyik a forradalom vérbe fojtásából született.
A Fidesz frakcióvezetője Az októberi forradalom és szabadságharc 60. évfordulója címen futó felszólalásában megismételte azt a kormányközeli TV2-n is szereplő állítást, hogy október 23-án a Kossuth téren a Himnuszt, s nem a kormányfőt kisípolandó mentek el a véleményüknek hangot adni kívánók. Kósa így azon elmélkedett: „Aki ilyenkor fütyörészik vagy tiltakozik, nem egészen világos, hogy mit csinál. Vajon azt fejezi ki, hogy ő az ÁVH-val ért egyet? Vagy pont a Kossuth téren a fütyüléssel azt fejezi ki – mert ott a hősöket ünnepeljük –, hogy nekik inkább az emberekbe lövetőkkel van eszmei rokonságuk, és azokkal értenek inkább egyet, mint az áldozatokkal és a hősökkel?”
A Hvg.hu még október 23-án közölt arról egy összeállítást, hogy az egyébként 1956. november 2-án megalakuló Népszabadság nem ment szembe a forradalommal, nem uszított ellene, mint többen vélik.