Egy stúdióban a farkasokkal

Motiváló az a gondolat, hogy az éppen hogy csak ébredező emberek velük indítják a napjukat – mondja Turda Adrienn, a Reggeli járat műsorvezetője.

Győr Ágnes
2017. 01. 24. 16:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A műsorvezető nem tagadja, hogy a korai felkelés embert próbáló feladat, és sokszor a családi életet is megzavarja, ám szerinte ennek a műfajnak is megvan a maga szépsége. Például a stúdióban a hajnali órákban összegyűlő kollégákkal kifejezetten harmonikus és családias a hangulat, ez pedig a műsoron is meglátszik. Nincsenek kötött szövegek, adott esetben a híradóblokk és időjárás-jelentésért felelős kollégával adás közben is kicserélik a gondolataikat, és gyakran hoz humoros helyzeteket a magazin széles témaspektruma.

Előfordult például, hogy műsorvezetőként Turda Adriennek virágokból készült étkeket kellett kóstolnia, vagy barátkoznia kellett a veresegyházi medveotthonból érkezett farkasokkal. Egyébként ez utóbbi azért is volt számára kihívás, mert bevallása szerint kicsit eleve fél az állatoktól, és arra számított, hogy a behozott farkasok sokkal kisebbek lesznek, mint amilyenek érkeztek.

– Tűkön ültem, mire elkezdődött az adás, és végig látszott rajtam, hogy izgulok. Bevallom, akkor nagyon vártam, hogy leteljen a műsoridő – idézi fel az esetet.

Hozzáteszi ugyanakkor, hogy azóta több ízben is hoztak már be állatokat a Reggeli járatba, és mindig helytállt. Kifejezetten jó élmény volt például, amikor egy mozgássérültek megsegítésére kiképzett terápiás kutya volt a stúdióban, de azzal is megbirkózott, amikor nemrég egy szakállas agámával találta szemben magát.

A műsor két blokkból áll. Az első politikai, míg a második különböző közéleti, többek közt kulturális és egészségügyi témákkal foglakozik. Rendszerint egy műsorba hat beszélgetőpartnert hívnak meg. Kérdésünkre, előfordult-e már, hogy egyik-vagy másik meghívott vendég elaludt, a műsorvezető arról számol be: meglepő módon ilyenre összesen egy-két alkalommal volt példa, de a nézők ebből nem érzékeltek semmit, mivel a szerkesztők gyorsan megcserélték a beszélgetőpartnerek sorrendjét. Persze sokszor látszik a vendégeken, hogy egy kicsit még álmosak, de kapnak egy finom kávét, és kezdődhet a műsor.

A Hír TV-nek sokáig egyébként egyáltalán nem volt reggeli műsora. A Reggeli járat másfél éve indult el, tavaly ősszel pedig teljes struktúraváltáson esett át. Jelenleg Turda Adrienn mellett Farkas Krisztina, Heer Orsolya és Teszári Nóra váltják egymást a műsorvezetői székben. A közönség visszajelzéseivel kapcsolatban a műsorvezető elmondja, sokan keresik meg őket levélben és telefonon, de a legtöbb visszacsatolás a Facebookon keresztül érkezik. Igaz, nem mind pozitív, de sokan írják, hogy tetszik nekik a műsor.

Ami pedig szerinte ennél is fontosabb, hogy kérdéseikkel, meglátásaikkal hozzájárulnak a nézők a Reggeli járat fejlesztéséhez. Személy szerint ő például minden egyes bejegyzést elolvas, és többször előfordult már, hogy a nézők által felvetett kérdéseket később adásban is feltette.

– Itt a közönség partner. Nagyon fontos számunkra, hogy mit gondol a műsorról, hiszen mi az ő szemszögéből igyekszünk körüljárni a témákat. Az a cél, hogy azokat a kérdéseket tegyük fel, amelyeket ők is feltennének – mondja Turda Adrienn. A legtöbb visszajelzés az egészségügyi témákra érkezik. Részben mert sokaknak van olyan történetük a magyar egészségügyi rendszerrel kapcsolatban, amit szeretnének megosztani. Részben pedig afelől érdeklődnek, hol lehet az adott műsorban bemutatott kezeléshez hozzájutni.

Turda Adienn rutinos műsorvezető. Húszéves korában került a média világába, s azóta számos területen próbálta már ki magát. Először egy kis kábeltelevíziónál, ahol elsősorban kulturális témákat dolgoztak fel, majd a közszolgálati televízióban dolgozott a Hét című politikai heti műsor riportereként, ezzel egy időben szerkesztette a határon túli híradót is. Ez utóbbi kifejezetten közel állt a szívéhez, mivel maga Beregszászon született, és tizenhárom éves korában költöztek át Kárpátaljáról Budapestre a családjával. A Hír TV-nél a csatorna 2002-es indulása óta dolgozik, s már számos műsort vezetett, de a Lánchíd Rádió adásaiban is megismerhették a hangját a hallgatók. Egyébként az Eötvös Loránd Tudományegyetem népművelési szakán végzett, és sok szempontból úgy érzi, a munkája éppen arról szól, amit az egyetemen tanult. Hiszen műsorvezetőként és szerkesztőként éppen az a célja, hogy új ismeretekkel lássa el a nézőket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.