Német ufóhívő könyvét reklámozta a köztévé

Arra az M1 nem tért ki, pontosan ki is írta a Soros Györgyről szóló művet.

Lakner Dávid
2017. 04. 05. 17:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy tűnik, a CEU ügye után a könyvesboltokban folytatódik a kormányoldal harca Soros György milliárdos befektető és filantróp ellen. Erre utal legalábbis, hogy komoly erőbedobással reklámozzák mind az állami, mind a kormánypárti médiában azt a kötetet, amit egy német szerző, bizonyos Andreas von Rétyi újságíró jegyzett Soros Györgyről. És ami most magyar fordításban is megjelent, méghozzá a Pesti Srácokat kiadó GerillaPress Lapkiadó és Médiatanácsadó Kft. gondozásában. A portál múlt héten számolt be róla, hogy náluk jelenik meg a „német sikerkötet”, amihez a lap főszerkesztő-helyettese, Szarvas Szilveszter írt előszót. 

A Pesti Srácok szerint a könyv „Udo Ulfkottéhez hasonló bátorsággal és oknyomozó igényességgel rántja le a leplet Soros György nemzetközi hálózatáról”. Ennek megfelelő hangnemben szóltak az M1 kedd esti híradójában is a kötetről. „A német szerző azt mutatja be, a nemzetközi spekuláns milyen roppant arzenállal bír a világ menetének befolyásolására, a különböző nemzetek belpolitikájába való beavatkozásra és legitim kormányok megdöntésére is” – hallhattuk a köztévé hírműsorában.

A német könyvről szóló blokkba a köztévé bevágta a Nézőpont Intézet elemzőjét, Deák Dánielt is, aki arról beszélt: „Mindenféle társadalmi felhatalmazás nélkül szólnak bele ezekbe az ügyekbe, és úgy próbálnak nyomást gyakorolni a demokratikusan megválasztott kormányok munkájára.” Ezután Lomnici Zoltán alkotmányjogász is elmondta, hogy a nyílt társadalom hívei hogyan segíthetik a migrációt. 

A kötetet reklámozta múlt héten a Habony-féle Modern Media Grouphoz tartozó Lokál is, gyakorlatilag a Pesti Srácok méltatását átemelve.

A Soros-ellenesek ezeknek a szervezeteknek az átvilágítására szólíthatnak majd fel a könyv megjelenése után, míg a Soros-pártiak „összeesküvés-elméletek halmazának és paranoiás betűtengernek kiáltja majd ki e művet” – menekült cikkében előre a Pesti Srácok. Utóbbi kifejtését viszont elfelejtette, ahogy a közmédia több mint háromperces blokkjában és a Lokálban sem olvashattunk arról, ki is az az Andreas von Rétyi.

Ha viszont ezt meg szeretnénk tudni, kevésbé a vezető német sajtóban, a tekintélyes politikai lapokban érdemes keresgélnünk. A szerző nevét hiába írjuk be a nagy német lapok keresőjébe, nincs találat. Ez persze a Rétyi-hívek számára csak egy újabb összeesküvés jele lesz.

A '63-as születésű szerző ugyanis elsősorban nem politikai, hanem ufológiai munkásságáról ismert. Mit rejt el a kormány, a tudomány és a hadsereg előlünk? – szólt például 1998-as kötetének címe, míg 1995-ben arról írt, hogy Nem vagyunk egyedül.

Mint honlapjáról kiderül, előszeretettel kutatja továbbá az amerikai 51-es körzet titkát. Erről a katonai bázisról állítják az összeesküvés-elméletek hívei, hogy a kormány földönkívüli kísérleteket végzett itt. Rétyi honlapján külön rész szól arról is, vajon mennyi idősek lehetnek valójában a piramisok és a szfinxek.

A 2001. szeptember 11-i „összeesküvést” is előszeretettel leplezi le Rétyi, ahogy az illuminátusokat és a Bilderberg-csoportot is. 2005-ben arról is írt egy „kézikönyvet”, hogyan lehet gyógyítani a rákot. 

Úgy tűnik, a földönkívüli rejtélyek után a szerző egy másik jól jövedelmező iparágra váltott, és 2011 végén már a „tömegmédia” aktuális állításait leplezte le. 

A köztévé híradója kapcsán kíváncsiak voltunk arra, ez nem sérti-e a reklámtilalom elvét, ezért az ügyben megkerestük a médiatanácsot. Amint válaszolnak, frissítjük cikkünket. 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.