A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) weboldalán található országos sajtóterméklista szerint a Mészáros-birodalom kiadói 192 újságot, médiakiadványt jelentettek le az NMHH-nak – szedte össze a 24.hu. A portál korábban megkérdezte a vagyonát egy év alatt százmilliárd forinttal gyarapító Mészáros Lőrinc sajtóirodáját is arról, hogy az Opimuson keresztül hány újság és kiadvány tartozik az irányítása alá, választ azonban nem kaptak.
Ebből a 192-ből 141 tartozik a Mediaworks Hungary Zrt.-hez, 32 a Pannon Lapok Társaságához (PLT) és 19 a Maraton Lapcsoporthoz. Ezek mellé vásárolták meg 193.-nak az Echo TV-t.
Mint írják, a médiabirodalom igazán értékes és fontos elemei a megyei lapok lettek: a felvásárlás után itt koncentrálódott az ország 19 megyéje közül 12 – Bács-Kiskun, Baranya, Békés, Fejér, Heves, Komárom-Esztergom, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala – napilapja. A cégcsoport mindemellett számos magazint, szakújságot és digitális kiadványt tulajdonol.
Több megyeszékhely, kisebb-nagyobb város ingyenes helyi lapját is az Opimus cégei adják ki, és vannak a sorban falvak számára készülő újságok is. Piaci hírek szerint Mészárosék nem tettek le a csomagjukból még hiányzó megyei lapok megszerzéséről – teszi hozzá a 24.hu.
A német tulajdonosok túl akarnak adni a Mátrai Erőműben lévő 73 százalékos részesedésükön, és a 444 értesülése szerint a Mészáros és Mészáros Kft. is az érdeklődők között van. A portál azt írja, az erőmű több mint fele most a német RWE nevű energetikai multié, 21,7 százaléka a szintén német EnBW nevű cégé, ezek a részek eladók most. A maradék 21,7 százalék a magyar állami MVM tulajdona, és ez várhatóan így is marad. Úgy tudják, hogy – a Mészáros és Mészáros Kft. mellett – három cég jelentkezett be a németeknél: az MVM, a MET és a csehországi EPH.
Ez Paks után az ország második legnagyobb áramtermelő üzeme, a hazai fogyasztás 13 százalékát adja. A cég összesen 2100 embert foglalkoztat, és évente 100 milliárd forint körüli bevétele van. Elvben a magyar államnak nincs befolyása arra, hogy a németek kinek adják el a Mátrai Erőművet, azonban az RWE-nek vannak még magyarországi érdekeltségei, így nem teljesen mindegy a cégnek, hogy milyen lesz az együttműködés a politikával később sem – teszi hozzá a 444.