A történelem mélyéről tűnt fel a twitteres madár

A madárfigurás emléket egy hajdani kovakőfaragó műhely hulladéka közt találták.

MTI
2016. 03. 16. 20:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Régészek szerint a nagyjából ötször öt centiméteres véset szemlátomást nem az örökkévalóságnak készült, hanem mulandó alkotásként, talán csak unaloműzésből. A különös leletet a Journal of Archaelogical Science Reports folyóirat legfrissebb számában ismertetik felfedezői, az INRAP régészeti intézet kutatói. A Bergerac közelében, a Cantalouette völgyben talált műtárgy az aurignaci kultúrából származik, az őskőkor késői korszakából, amikor a modern ember kezdett elterjedni Nyugat-Európában.

Laurence Bourguignon, az INRAP prehisztorikus leletekkel foglalkozó régésze szerint a figura verebet, nyaktekercset, fürjet vagy talán foglyot ábrázol. Úgy tűnik, hogy a madár éppen iszik, násztáncot jár vagy elrepülni készül. „Előfordul, hogy némelyek, akiknek nem szakmájuk a régészet, a Twitter közösségi portál madáremblémáját látják benne” – mondta Bourguignon.

A madárfigurás emléket egy hajdani kovakőfaragó műhely hulladéka közt találták.

Az INRAP közleménye szerint alapvetően különbözik más hasonló korú műalkotásoktól, például a Chauvet-barlangban talált tárgyaktól, mert nem azért készült, hogy tartósan megmaradjon. Az intézet szerint ez arról tanúskodik, hogy a kor művészi kifejezései nem kizárólag a társadalmi kapcsolatok és a hiedelmek megerősítését szolgálták, hanem „múlandó, sőt játékos” önkifejezések is lehettek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.