A különleges tárlat annak az Enigma Múzeumnak az előfutára, amely a tervek szerint két-három éven belül épül meg a nyugat-lengyelországi városban. A kiállításnak otthont adó épület egy enyhén nyitott rejtjelezőgép formáját idézi.
A látogatók a titkosírással foglalkozó tudomány, a német Enigma rejtjelezőgép és az annak kódját feltörő lengyel matematikusok, Marian Rejewski, Jerzy Rózycki és Henryk Zygalski történetével ismerkedhetnek meg és saját magukat is próbára tehetik különböző játékokban és fejtörőkben.
A lengyel, angol és német nyelvű tárlat a tervek szerint később Lengyelország más városaiba is ellátogat.
Marian Rejewski, Jerzy Rózycki és Henryk Zygalski 1932-ben fejtette meg az Enigma kódjának, a náci Németország egyik legféltettebb titkának alapjait, és ezzel nagy mértékben elősegítették a brit kódfejtők későbbi munkáját. (A Wikipedia idevágó bejegyzése szerint a három lengyel matematikus a harmincas években, akkor még a lengyel vezérkar kódfejtő részlegében, folyamatosan dolgozott az egyre összetettebbé váló német rejtjelezés visszafejtésén). Sokan ezt tartják a legjelentősebb lengyel hozzájárulásnak a szövetségesek második világháborús győzelméhez.
Történészek szerint az Enigma megfejtése két-három évvel lerövidítette a világháborút, és 20-30 millió ember életét mentette meg Európában, valamint a világ más részein.