Kína küzd a 2012-es növekedési célokkal

A kínai kormány szerint elképzelhető, hogy a kínai kereskedelem mégsem tudja hozni az idei évre prognosztizált 10%-os növekedést.

GlobalFX
2012. 07. 06. 9:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vang Kisan csütörtök este azt nyilatkozta a Hszinhua hírügynökségnek, hogy bizonyos külső tényezők miatt maradnak el a mutatók az előrejelzésektől. Kína növelte a high-tech termékek, különféle fogyasztási javak behozatalát és az energiaimportot is. A kisebb exportőrök ugyanakkor komoly likviditási gondokkal küzdenek.

Szakértők szerint júniusban 9,9%-kal nőhettek az exportok, míg az importok terén 12,7%-os növekedés volt tapasztalható. A pontos adatokat jövő kedden teszik közzé.

Globalfx.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.