Ciprus a biztosítók és alapítványok pénzére feni a fogát

Ciprus a segélycsomag finanszírozásának érdekében a biztosítók, alapítványok és magániskolák bankbetétjeire is feni a fogát.

GlobalFX
2013. 04. 22. 11:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az állam 27,5 százalékát vonná el az intézmények Bank of Cyprusnál elhelyezett betétjeinek. Ezzel az intézkedéssel a magánbetétesek terheit csökkentenék. A 10 milliárdos segélycsomagért cserébe Ciprusnak komoly megtakarítási intézkedéseket kell foganatosítania. A bankszektor rendbetételének érdekében a számlatulajdonosok elveszíthetik betétjeik egy részét.

Ódor Tamás
GlobalFX.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.