Városrészeket evakuáltak Texasban a Bayer miatt

A Texas államban található Lubbock város egyes részeit kellett evakuálni a Bayer egyik amerikai gyáregysége miatt, mivel az egyik tárolóban szivárgást észleltek.

2013. 05. 10. 12:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Bayer amerikai leányvállalatának, a  Bayer CropScience-nek a gyárában észleltek hidrogén-klorid-szivárgást, ami miatt több száz embert kellett evakuálni. A hatóságok attól tartottak, hogy a levegő nedvességtartalmával keveredve sósav keletkezhet. Sérültekről eddig nem érkezett jelentés. A sérült tank egy vontatóhoz volt kötve a Bayer telephelyén belül, amikor a szivárgásra fény derült.
Ódor Tamás
GlobalFX.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.