Milliárdos megtakarításokra kényszerül a Shell

A Royal Dutch Shell konszern milliárdos megtakarítási programmal reagál az olajár zuhanására.

GlobalFX
2015. 01. 29. 14:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A befektetési és egyéb kiadások mértékét 15 milliárd dollárral csökkentik az elkövetkező 3 évben. A 2014-es évben az angol-holland olajkonszern befektetéseinek a mértéke még meghaladta a 35 milliárd dolláros szintet. Ben van Beurden, Shell vezér szerint nem árt az óvatosság, ugyanakkor a konszern túlreagálni sem akarja a kialakult helyzetet. A tőzsdei helyzetkép azonban már kevésbé rózsás, hiszen 4 százalékot gyengültek a Shell papírjai, igaz ebben jelentős szerepe volt a piaci várakozásoknál gyengébbre sikerült negyedéves mutatóknak is. A negyedik negyedéves nyereség, az olaj árfolyamának esése ellenére is elérte a 4,2 milliárd dolláros szintet. A részvényesek megnyugtatásának érdekében az osztalékot az előző negyedévi 0,47 dolláros szinten tartották. A Shell ugyanilyen mértékű osztalék kifizetését tervezi 2015 első negyedévére vonatkozóan is.

Ódor Tamás
GlobalFX.hu – Vagyonkezelés felsőfokon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.