Hosszú Katinka demoralizáló fölénnyel megint világbajnok

Barcelonai második, összességében harmadik világbajnoki címét szerezte Hosszú Katinka a vizes-világbajnokság zárónapján. Az általa megnyert 400 m vegyesen Jakabos Zsuzsanna is parádézott.

2013. 08. 04. 17:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az esélyesség terhe nyomta Hosszú Katinka vállát: egyértelmű aranyvárományosa volt a hatodik vasárnapi döntőnek, a 400 méteres női vegyes úszásnak, a selejtezőben másfél másodperccel a világcsúcsrészidőnél is jobb volt, igaz, csak addig, amíg veszélyeztetve érezte futamgyőzelmét. Léte elhalványította a Jakabos Zsuzsannára irányuló reflektorfényt, pedig ő sem kisebb úszófenoménnal úszott holtversenyben a 3. legjobb kvalifikációs időt, mint a kínai Je Si-ven. Mindazonáltal nem szabadott Hosszú nyakába túl sokat pakolni, hiszen a szám 2009-es világbajnoka Barcelonában a rövidebbik vegyesen már megnyerte a maga aranyát, megtoldva egy 200 pillangós bronzzal.

Nos, a 4-es pályán Katka, a 6-oson Zsu volt látható. A rajtnál Katinka volt a legügyesebb, pillangón ki is emelkedett a mezőnyből 50-nél, a hazai Belmonte García előtt. 100-nál már tekintélyes fölénnyel vezetett, jóval a világcsúcs részidején belül. (Jakabos 4. volt ekkor.) Háton maradt az előny, egy kicsit nőtt is, Jakabos pedig gyorsulni látszott, de az óra nem ezt mutatta (5.). Mellre két testhosszal verte a világcsúcsot, 250-nél 2,25-tel ment a piros vonal előtt. 300 méter: Katka simán vezetett, Jakabos Zsuzsanna szépen tartotta magát. A befutónál Katka simán nyert (4:30.41, nyolc tizeddel Belmonte előtt), világcsúcs (és egyéni csúcs) nélkül, de úszása így is demoralizálóan hatott versenytársaira. Jakabos Zsuzsanna 6. helyen végzett (4:34.50).

 

(Forrás: Wikipédia)

 

Magyarország négy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel az ötödik helyen végzett a vasárnap zárult barcelonai vizes világbajnokság éremtáblázatán. Az első helyet a 15 aranyat és összességében 34 érmet szerzett amerikai küldöttség szerezte meg, megelőzve a 14 elsőséggel záró Kínát.

Az első magyar vonatkozású döntőben Verrasztó Dávid szerepelt (szintén 400 m vegyes), és legjobb európaiként a hatodik helyet szerezte meg (RÉSZLETEK ITT).

A vizes-világbajnokság utolsó magyar vonatkozású úszószámában a férfi 4x100 méteres vegyesváltónk szállt harcba. Cseh László úgymond kényszerhátúszóként a 6. helyen adta át a stafétát Gyurta Dánielnek, aki a 4. helyre javította átmeneti helyezésünket. Pulai Bence, ahogy délelőtt is, most is jól hozta az egységet, ennek köszönhetően Takács Krisztián az 5. helyről indult, és a 7.-re be is hozta a váltót. Gratulálunk a fiúknak, hiszen Cseh pillangón szokott szerepelni ebben a számban, Takács Krisztián helyett pedig Kozma Dominik, aki sérülés miatt nem utazott el Barcelonába.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.