Bár Nagy Ádám remekelt, Willi Orbán gólt is szerzett, kétség sem férhet hozzá, a magyar légiósok közül Szalai Attila érdemelte ki a legnagyobb figyelmet. Pedig a magyar válogatott védő nem is lépett pályára ezen a hétvégén, a napokat utazással és orvosi vizsgálatokkal töltötte el, ugyanis a ciprusi Apollon Limasszol megegyezett a török Fenerbahcével, ennek következtében pedig Szalai Attila Isztambulban folytatja a pályafutását egy négy és fél évre szóló szerződés szerint – ahogyan erről a Magyar Nemzet részletesen beszámolt. A Fener hétfőn este játszik bajnokit az Ankaragücü ellen, kérdéses, hogy ezen a meccsen Szalai Attila már bemutatkozhatna. A török együttes bejelentett egy másik erősítést is, a magyar védő csapattársa lesz a németek világbajnok futballistája, Mesut Özil is.

Fotó: Fenerbahce.org
Ha már szóba jött Ciprus, maradjunk is ott: Lang Ádám végigjátszotta az Omonia Nicosia Ahnasz elleni, 2-0-ra megnyert mérkőzését, amivel a magyar védő csapata a tabellán átmenetileg beérte a forduló előtt 40 ponttal listavezető Apollont, amely már Szalai Attilát nélkülözve ugyancsak nyerni tudott, így maradt pontelőnnyel az élen.
Az angol másodosztályban szereplő Bristol City magyarja, Nagy Ádám is végigjátszotta a Preston ellen 2-0-ra megnyert bajnokit, és a beszámolók szerint Nagy Ádám a meccs legjobbjai közé tartozott. A Bristol a 9. helyre lépett előre a tabellán, és csak hat pont választja el a 6. helyen álló Readingtől – a 3–6. helyezett csapatok a bajnokság végén rájátszásban döntenek a 3. feljutó kilétéről. Kevésbé lehetett boldog a holland élvonalban szereplő Heracles magyarja, Szőke Adrián ugyanis csereként állt be a 70. percben, a csapata pedig 2-0-ra kikapott Utrechtben. A belga Leuven magyarja, Bese Barnabás nem kapott helyet a St. Truiden elleni keretben.
A szerb bajnokság még szünetel, ám ide kívánkozik, hogy a törökországi Belekben edzőtáborozó Partizan Beograd felkészülési meccsén Holender Philip szerezte a lengyel Zaglebie Lubin ellen együttese első gólját, a Partizan 2-1-re győzött. A svájci élvonal vasárnap késő délutáni mérkőzésén a Lugano Kecskés Ákossal a kezdőjében látogatott a Sion otthonába, ahol egy videózás után megítélt büntetővel hátrányba került ugyan, ám a 96. percben a tizenegyest összehozó Fabio Daprelá góljával egyenlített, így felugrott a dobogó harmadik fokára, Kecskést a 85. percben lecserélték.