Verstappen sikere egyáltalán nem volt sima: a Ferrari mindkét pilótája egy tizedmásodpercen belül végzett hozzá képest, de végül Charles Leclerc-nek a második, a legutóbbi, angliai versenyen győztes Carlos Sainznak a harmadik hellyel kellett beérnie.
Még rosszabbul járt a Mercedes, amelynek mindkét autója összetört az időmérő edzés harmadik szakaszában. Előbb a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton hibázott, majd a kvalifikáció újraindítását követően George Russell is követte csapattársa példáját.
Russell a hibája ellenére az ötödik helyről kezdheti meg a szombati sprintversenyt, hacsak meg nem büntetik amiatt, hogy az autóból kiszállva a célegyenesen keresztülsétálva ment vissza a boxutcába. Hamilton viszont valódi gyors kör nélkül, a tizedik helyen zárta a Q3-at.
Az ausztriai versenyhétvége szombaton 12.30-kor újabb szabadedzéssel folytatódik, majd a huszonnégy körös sprintverseny 16.30-kor kezdődik. Utóbbi eredménye határozza meg a vasárnapi Osztrák Nagydíj rajtsorrendjét.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!