logo

Váratlan vereség – Rafael Nadal elrontotta a visszatérését

2022.08.18. 08:34 2022.08.18. 09:01

Rafael Nadal váratlan akadályba ütközött Cincinnatiben. A spanyol Grand Slam-rekorder teniszező a vállsérülése után visszatérő horvát Borna Coric ellen három játszmában kikapott. A horvát játékos megismételte a 2016-os bravúrját, amikor szintén legyőzte az elnyűhetetlen spanyolt.

A 22-szeres Grand Slam-győztes Rafael Nadal erőnyerő volt az egyesült államokbeli Cincinattiben zajló tenisztorna első fordulójában. A második körben a világranglista korábbi 12. helyezettje, a vállműtét utáni hosszú rehabilitációval küszködő horvát Borna Coric volt az ellenfele.

Nadal meglepetésre 7:6, 4:6, 6:3-ra kikapott egy esőszünettel tarkított mérkőzésen. A 2 óra 51 percig tartó drámai ütközet első felvonása rövidítésben dőlt el, itt mindkét játékos két játszmalabdához jutott, végül a horvát tudta feltenni a pontot az i-re.

Nadal
Fotó: Dylan Buell / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

A folytatásban Nadal az első adódó bréklehetőségét kihasználta Coric ellen, és 6:4-gyel kiegyenlítette a szettarányt. Érdekes statisztikai adat: mindkét játékos 15 alkalommal próbálkozott a hálónál, és mindketten 10 pontot szereztek ezekből a lehetőségekből.

A döntő szettben Coric egyértelműen ellenfele fölé kerekedett, végül 6:3-ra nyerte meg a játszmát, a világranglista korábbi 12. helyezettje 2016 után ismét legyőzte Rafa Nadalt, a wimbledoni visszalépése után először pályára lépő spanyol legendát.

Coric a következő fordulóban újra spanyol ellenfelet kap: Roberto Bautista Aguttal játszik a legjobb nyolc közé jutásért.

Borítókép: Rafael Nadal váratlan vereséget szenvedett (Fotó: AFP)