A Puskás–Suzuki Kupát felvezető keddi sajtótájékoztatón Mészáros Lőrinc, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kuratóriumi elnöke hangsúlyozta, hogy tizenhét évvel ezelőtt megálmodtak egy U17-es utánpótlástornát, amely mára világhírűvé lett, és a világ minden részéről érkeznek rá topcsapatok. Jelezte, hogy a kezdetek óta részt vevő klubok mellett idén olyan tradicionális nagy egyesületek jönnek először Felcsútra, mint az olasz Juventus és a skót Rangers. Mészáros Lőrinc kiemelte, hogy a Puskás Akadémia hét döntőben szerepelt, de ebből csak egyet, a legutóbbit tudta megnyerni. Reményét fejezte ki, hogy ismét eljutnak a fináléba.
Mészáros Lőrinc bejelentette, májusban Felcsútra érkezik a Juventus
Május 16. és 20. között Felcsúton tizenhatodszor rendezik meg a Puskás–Suzuki Kupát. Az utánpótlástornán az A jelű csoportban a spanyol Real Madrid, a belga Genk, a skót Rangers és a Puskás Akadémia kapott helyet, míg a B jelű négyesben az olasz Juventus, a görög Panathinaikosz, a portugál Sporting és a Budapest Honvéd-MFA szerepel majd.

További Sport híreink
További Sport híreink
Krisztián Róbert, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese büszkeségnek nevezte, hogy a kezdetektől részesei lehetnek e színvonalas, Magyarország jó hírnevét építő futballtornának. Olyan fiataloknak adnak lehetőséget, akikből ünnepelt sztárok válhatnak évek múlva – fűzte hozzá. Krisztián Róbert megjegyezte, hogy a viadalt egy hónappal a felnőtt labdarúgó Európa-bajnokság rajtja előtt rendezik, ezen több Puskás-nevelés is szerepelhet a magyar válogatottban.
Szöllősi György, a Puskás-ügyek nagykövete emlékeztetett arra, hogy akkor indították el a Puskás–Suzuki Kupát, amikor senkinek eszébe nem jutott volna utánpótlás-labdarúgótornát rendezni, de az akadémia felvállalta a Suzukival karöltve. Megemlítette, hogy Puskás Ferencné maximálisan támogatta a rendezést, velük tárgyalt Madridban a Real szerepléséről. Mint mondta, a „magyar futball kulturális folytonosságának újraépítésében” kulcsfontosságú volt Puskás Ferenc egykori klubjainak meghívása és a torna életre hívása. Ma már saját jogon tudja az akadémia Magyarországra hívni a legnagyobb futballklubok utánpótláscsapatait, és idén velük együtt ünnepelhetik a tíz éve átadott Pancho Arénát is – tette hozzá Szöllősi György.
Tóth Balázs, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia igazgatója ismertette, hogy az A jelű csoportban a spanyol Real Madrid, a belga Genk, a skót Rangers és a Puskás Akadémia kapott helyet, míg a B jelű négyesben az olasz Juventus, a görög Panathinaikosz, a portugál Sporting és a Budapest Honvéd-MFA szerepel majd. Tóth Balázs jelezte, hogy a torna első három napján minden csapat játszik minden csoportjában szereplő együttessel, majd az elért csoporthelyezések alapján vívják az utolsó napon a helyosztókat. A bronzmeccset és a döntőt a közmédia élőben közvetíti.
További Sport híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Hetvenhárom éves legenda rúgott bele a Manchester United sztárjába: Erre én is képes lennék!
Most éppen a Nottingham mért csapást a Premier League alsóházában tanyázó Vörös ördögökre.

Kubatov Gábor: ezek barbárok
Néhány ferencvárosi ultra megbecstelenítette olyan elhunyt legendák falra festett portréit, mint Benedek Tibor, Szusza Ferenc és Baczó Tamás.

Madridi katarzis: Rüdiger és a nagyszájú Güler a nézők között ünnepelt
A Real Madrid őrült meccsen, a hosszabbításban szerzett góllal jutott tovább a Real Sociedad ellen a Király-kupában.

Először a Fradi vendégeként: Szucsánszki Zita nem fogja megkönnyíteni Elek Gábor dolgát
Szucsánszki Zita az FTC elleni meccset ismét kihagyja, de hajt a bronzéremért az Esztergommal.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Hadházy Ákos, Bod Péter Ákos és Pankotai Lili is felszólalt a Pride-párti tüntetésen

Hazám mostantól kezdve nyílt diktatúra

Nagy Bogi házassága válságba került? Most tiszta vizet öntött a pohárba az énekesnő

Ennyibe kerül most a lakásfelújítás és az építkezés: összegyűjtöttük a piaci árakat

Ha hiányzik szervezetedből ez a vitamin, félő, hogy megemelkedik a vérnyomásod

Felfedezték a világ talán legnagyobb aranykészletét: akkora mennyiség, hogy nem is akarják elhinni

Nincs szó a gyülekezési jog korlátozásáról

5 dolog, amit semmiképp ne fogyassz alvás előtt!

Haaland miatt a Manchester City az éjjel közleményt adott ki, nagy a baj + videó

Elfogyott az oroszok türelme, lebuktatták Ukrajnát

A legrejtélyesebb élőlény: nem növény, nem gomba de nem is állat

Zaklatási botrány női tornában: aki hibázott az edzésen, annak vetkőznie kellett!
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Hetvenhárom éves legenda rúgott bele a Manchester United sztárjába: Erre én is képes lennék!
Most éppen a Nottingham mért csapást a Premier League alsóházában tanyázó Vörös ördögökre.

Kubatov Gábor: ezek barbárok
Néhány ferencvárosi ultra megbecstelenítette olyan elhunyt legendák falra festett portréit, mint Benedek Tibor, Szusza Ferenc és Baczó Tamás.

Madridi katarzis: Rüdiger és a nagyszájú Güler a nézők között ünnepelt
A Real Madrid őrült meccsen, a hosszabbításban szerzett góllal jutott tovább a Real Sociedad ellen a Király-kupában.

Először a Fradi vendégeként: Szucsánszki Zita nem fogja megkönnyíteni Elek Gábor dolgát
Szucsánszki Zita az FTC elleni meccset ismét kihagyja, de hajt a bronzéremért az Esztergommal.