A Ferrari ünnepelt, Norris és Verstappen a leintés után cserélt helyet

Charles Leclerc Lando Norrist és Max Verstappent is meglepte a rajtnál, aztán meg sem állt a győzelemig a Formula–1-es Egyesült Államok Nagydíján. Carlos Sainz a másik Ferrarival futott be a második helyen, őt Norris és Verstappen követte a célban. A leintés után viszont helyet cseréltek.

2024. 10. 20. 22:49
A Ferrari kettős győzelemmel zárta az austini versenyhétvégét
A Ferrari kettős győzelemmel zárta az austini versenyhétvégét Fotó: AFP/NurPhoto/ALESSIO MORGESE

A Formula–1-es austini sprintfutamot Max Verstappen (Red Bull) nyerte meg, aztán a „rendes” időmérőn Lando Norris (McLaren) visszavágott neki, és megszerezte a pole pozíciót a holland orra elől.

A két bajnokaspiráns rajtolt tehát az első sorból az Egyesült Államok Nagydíján, és amíg ők ketten az első métereken csak egymással voltak elfoglalva, Charles Leclerc (Ferrari) nevető harmadikként mindkettőjüket megelőzte, és a negyedikről az első helyre ugrott, míg Norris pont fordított utat járt be, hiszen Carlos Sainz (Ferrari) is elé került.

Az időmérőt szombaton elrontó Lewis Hamilton (Mercedes) nagyot rajtolt, a 17. helyről ötöt lépett előre, viszont nagy igyekezetében a 3. körben kicsúszott, és a sóderágyban véget is ért a versenye. A többiekre pedig emiatt biztonsági autós szakasz várt.

Norris és Verstappen többször is egymásra talált a versenyen
Norris és Verstappen többször is egymásra talált a versenyen Fotó: AFP/ANGELA WEISS

Ekkor nullázódott Leclerc előnye, de a futam folytatása után ismét könnyedén leszakította magáról Verstappent, akinek a tükröt kellett néznie, mert Sainz a közelében maradt, és a bokszban aztán meg is előzte a háromszoros világbajnokot.

Norris és Verstappen nagy csatája

Verstappen autóján nem működött a kemény keverék, Norris a nyomába eredt, és körről körre dolgozta le a hátrányát. Nagy küszködés árán, az 52. körben átugrotta a vetélytársát. Ám ezt szabálytalanul tette, amiért öt másodperces büntetést ítéltek neki oda a sportfelügyelők, vagyis végül mégis Verstappen mögé sorolták őt. Ezzel az összetettben 57 pontra nőtt a különbség kettejük között.

Leclerc kis túlzással a leintésig nem szerepelt újra a képernyőn, szép csendben megnyerte az austini futamot, Sainz tette teljessé a Ferrari kettős győzelmét. Verstappen vitte el a harmadik dobogós helyet, Norris, Oscar Piastri (McLaren), George Russell (Mercedes), Sergio Pérez (Red Bull), Nico Hülkenberg (Haas), Liam Lawson (RB) és Franco Colapinto (Williams) ért még célba pontszerzőként.

Folytatás a jövő héten Mexikóban.

Végeredmény, Egyesült Államok Nagydíja, Austin (56 kör, 308,405 km, a pontszerzők):

1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:35:09.639 óra