Novak Djokovics tovább menetel, már negyeddöntős a Miami Openen. A huszonnégyszeres Grand Slam-győztes szerb teniszező kissé rozsdás kezdés után 6:2, 6:2-re nyert Lorenzo Musetti ellen. Djokovics sikerét több korábbi kiváló teniszező is a helyszínen figyelte: a szerb stábjának fenntartott helyen edzője, Andy Murray mögött Juan Martín del Potro is helyet foglalt, az igazi meglepetést azonban a huszonháromszoros Grand Slam-győztes Serena Williams megjelenése jelentette.

Djokovics az elmúlt években nem indult Miamiban, negyeddöntőt pedig a 2016-os végső sikere óta először vívhat az ATP 1000-es tornán, a négy közé jutásért az amerikai Sebastian Korda lesz az ellenfele.
Miről beszélt Novak Djokovics és Serena Williams?
A Musetti elleni siker után Djokovics felidézett egy rövid beszélgetést, amelyet a meccs hevében folytatott Williamsszel.
Az egyenes elütés után rámutattam, és megkérdeztem tőle, hogy rendben volt-e. Azt mondta, hogy megfelelt. Ha Serena ezt mondja, akkor az mindenki másnak a szintjén lenyűgöző volt
– fényezte egyszerre Serena Williamst és saját magát Djokovics, aki hozzátette: nem számított az amerikai jelenlétére, s egészen zavarba jött, amiért Williams és Del Potro is figyelte őt.