A diósgyőriek várhatóan tartalékos hátsó alakzattal kénytelenek kiállni a Puskás Akadémia ellen. Sérülések és eltiltások miatt ugyanis lényegében elfogytak a csapat belső védői: Szatmári Csaba, Bárdos Bence és Marco Lund sérülés, Sinisa Sanicanin pedig eltiltás miatt nem bevethető. A DVTK így jóformán teljesen új, soha nem látott összeállításban lesz kénytelen megszervezni védelmét az idény utolsó fordulójában.

Ez nem a legjobb hír a Ferencváros számára, hiszen a felcsúti együttes győzelme azt jelentené, hogy a zöld-fehéreknek is legalább egy pontra szükségük lesz az idén veretlen Győr ellen a bajnoki címhez. A Fradi jelenleg három ponttal vezeti a tabellát, így egy PAFC-győzelem esetén nem férne bele számukra a vereség Győrben.
Hogyan oldja meg a DVTK a hátvédek hiányát a Puskás Akadémia ellen?
Bár a DVTK szakmai stábja bizakodóan nyilatkozott a fiatalok – így az U21-es válogatott Demeter Milán és a 18 éves Szakos Bence – teljesítményéről, a rutin hiánya komoly hátrány lehet a felcsútiak gyors és technikás támadói ellen. A tapasztalt Bozhidar Chorbadzhiyski mellett valószínűleg fiatal vagy keveset próbált játékosok kapnak szerepet a diósgyőri védelem közepén – nem a legideálisabb helyzet egy, a bajnoki címért küzdő ellenféllel szemben.
Mindez izgalmas és kiélezett hajrát vetít előre: az utolsó fordulóban egyaránt fontos lesz a mentális erő, a taktikai fegyelem – és talán egy kis szerencse is.
NB I, 33. forduló, szombati játéknap ETO FC Győr–Ferencváros 20:00, M4 Sport Puskás Akadémia–DVTK 20:00, Duna World/M4 Sport+ |