Alexis Mac Allisterről is elismerően nyilatkozott, szerinte ő tavaly is kiváló volt, és az idei teljesítménye sem marad el ettől. – Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen társakkal játszhatok együtt – fogalmazott Szoboszlai.
Arra a kérdésre, hogy ez a jó középpályás összhang természetesen alakult-e ki vagy tudatos munkával jött létre, Dominik elmondta: – Meg kellett találni, hogy kinek melyik a legjobb pozíció – például Gravenberch korábban előrébb játszott, most hatosként szerepel, Mac Allister szerepe is változott, ahogy Szoboszlaié is:
Én nyolcas voltam, most inkább tízes vagyok. De szabadabb szerepkör ez mindannyiunk számára, és nagyon jól megértjük egymást a pályán, akár Curtis Jonesszal kiegészülve is.
Az új vezetőedzőről, Arne Slotról is kérdezték. Szoboszlai kifejtette, milyen hatást gyakorolt a holland szakember a csapatra: – Új edzőként új rendszert, új felfogást hozott. Mindent át akart adni nekünk, amit a fejében elképzelt, és úgy tűnik, működött! – A magyar játékos hozzátette, hogy bár fantasztikus idényen vannak túl, szerinte lehetett volna még ennél is jobb.
Szoboszai Dominik azt is elárulta, hogy Arne Slot hogyan épített ki jó kapcsolatot a játékosokkal. Szerinte egy edző helyzete sosem könnyű, hiszen egyszerre kell 11 kezdőt kiválasztania, majd öt cserejátékost, miközben még mindig ott van a keret többi tagja, akik játszani szeretnének. – Slot viszont minden játékossal őszinte. Ha jó úton jársz, azt megmondja, de ha nem, azt is. És ez mindannyiunknak jót tesz – fogalmazott.
A szezon hajrájában, amikor egyre közelebb került a bajnoki cím, az edző külön motivációs eszközökre sem szorult. – Nem kellett minket ébren tartani. Profi játékosok vagyunk, mindenki tudta, mit lehet elérni. Ha komolyan veszed a munkád, nem kell, hogy valaki folyton noszogasson – mondta.
Szoboszlai Dominik és Mohamed Szalah kapcsolata is szóba került
A magyar válogatott csapatkapitányát természetesen Mohamed Szalahról is kérdezték, akivel közismerten jó kapcsolatot ápol. Dicséretében nem spórolt a jelzőkkel: – Hihetetlen, amit idén művelt. Olyan érzés, mintha minden héten képes lenne megdönteni egy újabb rekordot.
Ahogy Cristiano Ronaldo mondta egyszer: ő nem kergeti a rekordokat, a rekordok követik őt, Mo most ugyanezt elmondhatja, hiszen minden héten új rekordot állít be.
Végül szóba került Szoboszlai egyik tetoválása is, amely egy Steven Gerrard-idézet. A mondat így szól: „Isten adja a tehetséget, de ha nem dolgozol érte, nem hozol áldozatokat, és nem teszel meg mindent, akkor mit sem ér.” Dominik szerint ez az idézet tökéletesen jellemzi őt: – Így gondolkodom én is. Ha el akarod érni a céljaidat, minden nap, minden percben dolgoznod kell érte – zárta gondolatait a magyar válogatott csapatkapitánya a Liverpool honlapjának adott interjúban.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!