Eljött a nagy nap, a Fradi kedd este Örményországban, Abovjanban megkezdte szereplését a Bajnokok Ligája 2025/2026-os kiírásában. A zöld-fehérek a második selejtezőkörben csatlakoztak be a legrangosabb európai kupasorozat küzdelmeibe, de a hétfői sorsolás után már azt is tudni lehetett, hogy melyik csapat jöhet szembe a következő fordulóban – vagy kiesés esetén az Európa-ligában. Erre azonban gondolni sem akartak a magyar bajnoknál, amely önbizalomtól duzzadva várhatta a nyitányt, ugyanis az összes felkészülési mérkőzését megnyerte.

Robbie Keane vezetőedző a hét nyári érkezőből hármat is – Ötvös Bence, Jonathan Levi, Callum O'Dowda – a kezdőcsapatba nevezett az örmény bajnok ellen, ez annak fényében nem volt meglepetés, hogy a fővárosiak összeállítása megegyezett a legutóbbi, Karlsruhe ellen látottal. Akkor az FTC 2-1-es győzelmet aratott, hasonló eredményt minden bizonnyal ezúttal is aláírtak volna Dibusz Dénesék.
A 4000 férőhelyes abovjani városi stadionban már a mérkőzés elején kiderült, hogy nem fog finomkodni a Noah, Stefan Gartenmann a 3. percben fájdalmas arccal terült el egy párharcot követően, melyet a korábbi DVTK-játékos Alen Grgic ellen vívott. A spanyol játékvezető a Ferencváros játékosa ellen ítélt, s ezután jegyezhettük fel az első lehetőséget is, ám az örmények szabadrúgása elkerülte a magyar csapat kapuját.
A Fradi kezdett jobban
Az első igazán veszélyes helyzet a Fradi előtt adódott, Tóth Alex bal oldalról érkező szögletét követően Varga Barnabás fejelhetett az ötösről, ám a labda a jobb kapufáról visszapattant a mezőnybe, utána pedig tisztázni tudtak a hazaiak.
A folytatást inkább a mindkét oldalon jelentkező, minden bizonnyal az idény elejének betudható technikai hibák, mintsem a helyzetek jellemezték. A játékot így is a Ferencváros irányította, a Noah érezhetően a kontrákra rendezkedett be.
Az áttörést végül Gartenmann gólja hozta meg, ám ennek ezúttal nem örülhettek az FTC szurkolói, ugyanis a háromszoros svájci válogatott védő a saját kapujába talált be: a 35. percben egy jobb szélről érkező beadásba ért bele szerencsétlen mozdulattal, és így a Noah került előnybe (1-0).
A fordítás után emberhátrányba került a Fradi
A vezető gól megszerzése felbátorította az örményeket, az újabb gólt viszont a Fradi szerezte. Nem sokkal az első félidő vége előtt Cebrail Makreckis ívelt középre a jobb oldalról, az érkező O'Dowda pedig közvetlen közelről a kapuba fejelt (1-1).
A szünet után nem kellett sokat várni a fordításra sem, ismét fejjel volt eredményes a magyar együttes: a 49. percben Levi végzett el szabadrúgást a bal szélről, Varga pedig ezúttal nem hibázott, senkitől sem zavartatva négy méterről fejelt a hálóba (1-2).
Az újabb fordulópontot a 81. perc hozta el, a játékvezetőt kihívták, hogy vizsgáljon meg egy lehetséges kiállítást, és végül villant is a piros lap: Ibrahim Cissé könyöklés miatt mehetett zuhanyozni.
A hátralévő időt – egy tizenegyesgyanús esetet is megúszva – kibekkelte a Ferencváros. A várt özönvíz elmaradt, Robbie Keane csapata előnyből várhatja a visszavágót, melyet július 30-án, szerdán 20 órától játszanak a Groupama Arénában.
Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
FC Noah (örmény)–Ferencváros 1-2 (1-1)
Ferencváros: Dibusz – Makreckis (Szalai G., 90+1.), Gartenmann, I. Cissé, Ötvös – Levi (Szevikjan, 77.), Tóth A., N. Keita (Raemaekers, 70.), O'Dowda – Joseph (Maiga, 77.), Varga B. (Pesics, 70.)
G: Gartenmann (35. - öngól), ill. O'Dowda (45.), Varga B. (49.)
Kiállítva: I. Cissé (82.)