Hősies helytállás – ez történt a magyarokkal az olimpián hétfőn

Hírösszefoglaló a magyar sportolók eredményeiről a tokiói olimpia hétfői napján. A Milák Kristóf nevével fémjelzett férfigyorsváltónk országos csúccsal ötödik lett, triatlonban Bicsák Bence egy percen belül követte az aranyérmest, Márton Anna pedig sérülten, hősiesen a negyedik helyig menetelt vívásban.

2021. 07. 26. 6:14
MÁRTON Anna
Tokió, 2021. július 26. Márton Anna a francia Manon Brunettel vívott asszóján, a nõi egyéni kardozók bronzmérkõzésén a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 26-án. Márton Anna vereséget szenvedett, ezzel a negyedik helyen végzett. MTI/Illyés Tibor Fotó: Illyés Tibor

ÚSZÁS

• A férfiak 4×100 méteres gyorsváltója (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor) az ötödik helyen végzett a döntőben, méghozzá új országos csúccsal (3:11,06).
  • Németh Nándor hetedik lett a férfi 200 gyors elődöntős futamában, összesítésben a 15. pozícióban kiesett.
  • magabiztos úszással, a legjobb idővel jutott tovább a 200 pillangó elődöntőjébe , ugyanebben a számban a nyolcadik helyen lépett a következő körbe.
  • a 200 vegyes selejtezőjében a második legjobb időt úszta, Sebestyén Dalma pedig a 17. idővel kiesett.
  • új egyéni csúccsal nyerte meg a futamát 1500 gyorson, de összesítésben a 12. helyen végzett, így nem jutott a döntőbe. Ugyanígy járt Késely Ajna, aki a kilencedik helyen éppen csak lemaradt a fináléról.
  • Így örültek a magyar váltó tagjai az olimpiai ötödik helynek Fotó: MTI/Kovács Tamás

VÍVÁS

• Női kardban egyedüli magyarként Katona Renáta kezdett a 64-es főtáblán, amelyen 15:6-ra legyőzte a tunéziai Jazmin Dagfuszt.
  • A legjobb 32 között Katona kikapott a londoni és riói ezüstérmes orosz Szofija Velikajától 15:4-re. Ebben a körben kapcsolódott be a küzdelmekbe másik két kardvívónk. Márton Anna térde megsérült az argentin María Belén Pérez Maurice ellen, de összeszorított fogakkal tovább küzdött, és hősies vívással 15:12-re nyert. Pusztai Liza is bejutott a legjobb 16 közé, végig vezetve nyert (15:12) a tunéziai Amira Ben Szabant ellen.
  • A nyolcaddöntőben a fájdalomcsillapítókkal ellátott Márton Anna legyőzte a dél-koreai Csoj Szu Jeont is (15:12), Pusztai Liza viszont 15:10-re kikapott a kínai Csien Csia-zsujtól.
  • Márton Anna a negyeddöntőben sem állt meg: 15:11-re legyőzte az üzbég Zajnab Dajibekovát. Így mind a három egyéni vívóverseny-napon van elődöntősünk!
  • A kétszeres világ-, csapatban olimpiai bajnok, Rióban egyéniben ezüstérmes Szofija Velikaja ellen elmaradt az újabb bravúr, Márton Anna 15-8-as vereséget szenvedett az elődöntőben, így a bronzéremért vívhat.
  • A fináléban a francia Manon Brunet 15-6-ra legyőzte a sérülése miatt már életlen fegyverrel küzdő Márton Annát.
  • Márton Anna sérülése miatt térdre kényszerült, de felállt Fotó: MTI/Illyés Tibor

VÍZILABDA

• Szinte végig vezetett, de a magyar női vízilabda-válogatott végül 10-10-es döntetlent játszott az orosz csapat ellen az első csoportmeccsén.
  • CSELGÁNCS

• az első mérkőzésén veszített a világranglista-14. lengyel Julia Kowalczyk ellen az 57 kilogrammosok között, így Európa-bajnokunk számára a legjobb 32 között véget ért az olimpia.
  • KÉZILABDA

• A női kézilabda-válogatott irányítója, Kovacsics Anikó számára véget ért az olimpia. A Ferencváros játékosa az ötkarikás játékok előtt vállsérüléssel bajlódott, a azonban sikeresen felépült, és bekerült az utazó keretbe, sőt, szerepelt a franciák elleni első csoportmérkőzésen is. Kovacsics a mai edzésen megsérült, a 15 fős keretbe a helyére Helembai Fannyt nevezte be a magyar együttes.
  •

TRIATLON

• Bicsák Bence nagyszerű teljesítménnyel, sérüléssel küzdve, a győztes norvég Kristian Blummenfelt mögött mindössze 52 másodperccel lemaradva olimpiai hetedik lett.
  • Tóth Tamás 3:17 perc hátránnyal a 29. pozícióban végzett.
  • Bicsák Bence óriásit futott Fotó: Mirkó István

KERÉKPÁR

• Parti András negyedik olimpiáján a 32. helyen zárta a férfi hegyikerékpárosok versenyét.
  • ASZTALITENISZ

• Majoros Bence a férfi egyes második fordulójában a 4:1-es végeredménynél sokkal fordulatosabb mérkőzésen kapott ki a dán Jonathan Grothtól, s ezzel búcsúzott.
  • VITORLÁZÁS

• Vadnai Benjamin a második futamban 21., a harmadik futamban 9. helyen zárt a Laser Standard hajóosztályban. A magyar versenyző összetettben a kilencedik helyen áll a 35 fős mezőnyben.
  • Cholnoky Sára 21., 25., majd 15. pozíciót ért el a női szörfösök hétfői futamain, összetettben hat futam után a 26. helyen áll.
  • Érdi Mária a laser radial versenyszámban mindkétszer 16. lett, ezzel a 20. helyen áll a 44 versenyző között.