A kézigránátot dobó katona szobrát 1933-ban avatták föl és talapzatán az ezred alapításához köthető jelenet is megörökítésre került, amikor az 1741-es pozsonyi országgyűlésen a magyar rendek „Vitam et sangvinem” felkiáltással szavazták meg Mária Terézia királynőnek a szükséges haderő felállítását.
A számos ütközetben részt vett, dicsőséges cs. és kir. 32. gyalogezred 1918-ig működött, napjainkban a Magyar Honvédség Vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár ápolja az ezred hagyományait és őrzi emlékét. Az ünnepség nyitánya a honvédelmi tárca által szervezett első világháborús megemlékezések sorának.
A „Nagy háború” centenáriuma kapcsán a következő eseményre május 29-én a szlovéniai Monte San Gabriele-en kerül sor. A nagyváradi 4. honvéd gyalogezred harcainak emléket állító gúlát 1918-ban építették és a Honvédelmi Minisztérium, valamint számos hazai civil szervezet összefogásának eredményeként sikerült felújítani. A megemlékezések sora június első hetében a kárpátaljai Ökörmező településen folytatódik, ahol a felújított első világháborús temetőben tartanak ünnepélyes avatást a HM Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztály munkatársai.
A „Nagy háború” magyar hőseiről a SZEMbeszédben sorozatot indítottunk, az első részben Muhr Ottmár huszárparancsnok történetét dolgoztuk fel.