Jobban beleélheti magát a közönség egy-egy témába, miközben tudományos szempontból kidomboríthatjuk a különféle vonatkozó kutatásokat, egyúttal bemutathatjuk azokat a tudósokat, feltalálókat vagy az űrkutatásban érdekelt befektetőket, akik az életüket tették fel arra és minden áldozatot meghoznak azért, hogy egy Mars-misszió létrejöhessen – mondta lapunknak Ron Howard.
Az Oscar-díjas amerikai filmrendezőt legújabb, a National Geographic (NatGeo) csatornán november 13-án debütáló tízrészes, a Mars – Utunk a vörös bolygóra sorozata kapcsán faggathattuk a témáról egy konferenciainterjú keretében. Howard számára nem ismeretlen az űr, az űrkutatás témája, hiszen 1995-ben ő rendezte a többek között Tom Hanks, Ed Harris, Kevin Bacon és Bill Paxton szereplőgárdával elkészült Apollo 13 című mozit, amely a technikatörténet egyik legkomolyabb, ám végül pozitív kimenetelű űrbalesetét dolgozta fel.
Én magam Hillary Clinton támogatója vagyok, de nem hiszek ebben a pánikkeltésben, amely Donald Trump körül zajlik – mondta lapunknak Howard. A rendezőt azért kérdeztük az elnökválasztási kampányról, mert magát alakítva Johnny Depp oldalán szerepelt egy idei Trump-paródia filmben, a mágnás 1987-es Az üzlet művészete című könyve alapján készült alkotásban, s a köztudottan a demokraták irányába húzó hollywoodi berkekben elindult egyfajta hisztériakeltés a republikánus jelölttel szemben. – Ha az amerikaiak Trumpot választják meg, a kormányzat, az adminisztráció feladata lesz, hogy felelősségteljesen vezesse, irányítsa az országot. Ha megnézzük a két jelöltet, úgy vélem, Clinton életútja, tapasztalatai alapján remek elnök lehet, míg a másik oldalon egy olyan személyt látunk, aki nagyon ért a márkaépítéshez, az üzlethez és így saját maga felfuttatásához. A rendező szerint az Egyesült Államoknak olyan vezetőre van szüksége, aki egységbe tudja kovácsolni a nemzetet, s erre Clintonnak – már politikai tapasztalatai szerint is – nagyobb az esélye.
A mostani sorozat egy 2033-as Mars-utazás, illetve a bolygó kolonizálásának lehetőségét dolgozza fel. Howard elmondta, az ötlet felvetése és a megvalósítás között relatíve rövid idő telt el. – Tavaly év végén ültünk le először beszélgetni a Space X magánűrvállalat és megannyi technikai újításban úttörő szerepet vállaló Elon Muskkal, illetve a NatGeo vezetőjével, Courteney Monroe-val, valamint a Fox igazgatójával, Peter Rice-szal – avatott be a keletkezéstörténetbe a rendező. Mint mondta, napjainkban elérkeztünk ahhoz a fordulóponthoz, amikor egy kormányzati és magántőke bevonásával megtámogatott Mars-misszió lehetősége valósággá válhat. Ezért is vágtak bele a sorozatba, az élő szereplős, mozifilmes betétekkel pedig még autentikusabb, életszerűbb és a nézők számára izgalmas lesz az alkotásuk.