A botox ránctalanító hatását úgy éri el, hogy a Clostridium botulinum baktérium által termelt idegméreg (a botulinum neurotoxin) átmenetileg megbénítja azokat az izmokat az arcon, amelyek ráncot okoznak. Az utóbbi években a botulinum idegrendszeri gyógyszerként is elterjedt, például a Parkinson-kórral járó remegés enyhítésére, fájdalomcsillapítására és migrénes fejfájás csillapítására használják.
A melbourne-i Monash Egyetem orvosi központjának kutatói Phil Bardin vezetésével súlyos asztmás pácienseknél tesztelik a botox injekciót. A kutatók korábbi vizsgálataikban úgy találták, hogy a súlyos asztmások felénél rekedtség is jelentkezett, hasonló jellegű, mint amikor a hangszálak túlerőltetése miatt válik rekedtté valaki. Az utóbbi problémával küzdő emberek egy csoportjánál (mintegy 400 páciensnél) már hatékonynak bizonyult a botox befecskendezése a gégefőbe – közölték a kutatók.
A világelső ausztrál tanulmányba hatvan asztmás pácienst vontak be. A résztvevők fele botoxot kap a gégefő izmába, a másik fele placebót. A kezeléstől nem azt várják, hogy meggyógyítja az asztmát, hanem azt, hogy enyhíti a vele járó tünetet, az erős köhögést.
(MTI)
Botoxszal az asztma ellen
A ránctalanítóként megismert botoxnak a gégefő izmába fecskendezésével enyhítenék az asztmások köhögési rohamait, ha sikeresen zárul az a klinikai próba, melyet ausztrál kutatók kedden indítottak el.
2011. 06. 29. 17:18
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!