Nem akarják, hogy meggyógyuljanak az emberek

A Madridban tartózkodó kémiai Nobel-díjas Thomas Steitz nem mindennapi váddal illetett számos gyógyszergyárat. Szerinte azért hagytak fel az antibiotikumokkal kapcsolatos kutatásokkal, mert nem akarják, hogy meggyógyuljanak az emberek.

2011. 08. 27. 1:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai Howard Hughes Orvosi Intézet kutatója szerint a konszerneknek az az érdekük, hogy az emberek egy életen át szedjenek gyógyszereket. Steitz a kristálytan nemzetközi kongresszusán vesz részt, és bemutatta, milyen működést kellene vizsgálni, hogy meg lehessen találni a most főleg Dél-Afrikában ismét terjedő rezisztens tbc ellenszerét. (A kristálytan a természetben előforduló atomkristályok szerkezetét kutatja – a szerk.) Sajtótájékoztatóján közölte, hogy ennek a gyógyszernek a kikísérletezése sok pénzébe kerül, ezért együtt kell működni egy gyógyszergyárral is a kutatás haladása érdekében.

Nehezményezte, hogy nehezen találnak olyan gyógyszergyárat, amelyik hajlandó segíteni nekik, mert nagyon kevés pénzt hoznak nekik az olyan országok, mint Dél-Afrika. Ezért arra törekednek, hogy olyan gyógyszereket adjanak el nekik, amelyeket egész életen át kell szedni. Ezért egyelőre csak álom marad az ilyen antibiotikumok kikísérletezése, de csak addig, amíg nem találnak valakit, aki segít nekik.

Steitz és két spanyol kollégája – Enrique Gutiérrez-Puebla és Martín Ripoll – a tudományos kutatások főtanácsából (CSIC) felhívást intézett a világ országaihoz, hogy fektessenek be minél több pénzt a tudományos kutatásokba.

(lavanguardia.com, emol.com)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.