Az Actelion vállalat Ponesimod elnevezésű szere csökkentette az újonnan kialakuló gyulladásos léziók számát a szklerózis multiplexben szenvedő betegek agyában. A szklerózis multiplex a központi idegrendszer autoimmun, gyulladásos állapota, amely világszerte több mint egymillió embert érint. Az SM általában a fiatal felnőttkorban jelentkezik, a szervezet immunrendszere megtámadja saját központi idegrendszerét. Krónikus betegség, amelyben károsodik az idegszálakat körülvevő védőburok, az úgynevezett mielinhüvely, amelynek következtében izomgyengeség, egyensúly-, mozgás- és látászavar léphet fel.
(MTI)
Segíthet a szklerózisos betegeken
Egy svájci biotechnológiai cég bejelentette kedden, hogy a szklerózis multiplexben szenvedő pácienseknél jelentkező gyulladásos agyi léziók kezelésére kifejlesztett egyik szere hatékonynak bizonyult a klinikai kipróbálás közbenső fázisában.
2011. 08. 02. 9:11
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!