1890-ben találtak a német kisváros, Olfen környékén egy római bronzsisakot, amely ráirányította a régészek figyelmét a térségre. Ám csak az idén nyáron kerültek napvilágra római cserépedény-töredékek, ruhakapcsok, pénzérmék és egyéb leletek. Ezek nyomán készítettek légi felvételeket a térségről, amelyek kimutatták az egykori véderőműveket – olvasható a The Daily Telegraph és a The Local online kiadásában.
„A mai Olfen stratégiailag volt nagyon fontos a legionáriusok számára Augustus császár Germánia ellen indított hadjárata idején” – hangsúlyozta Michael Rind vezető régész.
A római katonaság Kr. e. 11 és Kr. e. 7. között állomásozott itt. Ez Nero Claudius Drusus (Kr. e. 38.–Kr. e. 9) római hadvezér, Augustus császár mostohafia seregeinek egyik fontos bázisa volt. Az erődítmény méretéből ítélve ezer fő állomásozhatott itt, akik biztosították a Lippe folyón való átkelést és így más római katonai létesítmények ellátását.
„Kétezer éven át háborítatlan helyszínről van szó, ez abszolút ritkaság. A feltárások akár több évtizedet is igénybe vesznek” – vélekedett Michael Rind.
Száz évig keresték az elveszett erődöt
Több mint egy évszázadnyi kutatás után találták meg Németországban az „elveszett” római erődöt, amely a Kr. e. 1. században védte a legionáriusokat a germán törzsek támadásaitól.
2011. 10. 28. 18:53
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!