Nem tudnak kapcsolatot teremteni

A Bajkonurnak eddig nem sikerült kapcsolatot teremteni a Fobosz-Grunt Mars-szondával – közölte csütörtökön az orosz űrkutatási hivatal (Roszkoszmosz).

WA
2011. 11. 10. 9:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Roszkoszmosz szakemberei este ismét megkísérlik felvenni az összeköttetést az űrszondával, amely Föld körüli pályán ragadt, miután nem indultak be hajtóművei, amelyek a Mars felé röpítették volna. Az éjszakai próbálkozások ugyan nem jártak sikerrel, de a szakemberek még látnak némi esélyt arra, hogy a szerkezet vezérlő berendezéseit elérjék.

„Minden egyes fordulattal, amelyet a Föld körül megtesz, magasságából és sebességéből is veszít a szerkezet. Ezzel pedig nehezebbé válik a hajtóművek beindítása, ha egyáltalán újraéleszthetik az automatikát” – tájékoztattak az űrközpontban.

Közben az Európai Űrkutatási Ügynökség (ESA) szakemberei is bekapcsolódtak az eredetileg a Mars parányi holdját, a Foboszt megcélzó Fobosz-Grunt (Fobosz-Talaj) orosz űrszonda megmentésébe. „Az éjjel megállapodtunk az orosz űrkutatási hivatallal, hogy segítünk ebben a kritikus helyzetben. A munka már folyik” – jelentette be René Pischel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.