2356 nap a nyílt terepen, másfél év a tengeren, 134 óra a jég alatt

Jövő tavasszal kezdi vetíteni a Discovery Channel a Frozen Planet (A fagy birodalma) című természetfilm-sorozatot, mely a déli és az északi sarkkör lenyűgöző világát mutatja be.

WL
2011. 12. 11. 12:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A BBC és a Discovery Channel közös produkciójának első részét jövő év március 18-án fogja vetíteni a csatorna. A sorozatot a díjnyertes Bolygónk, a Föld (Planet Earth) és A kék bolygó (The Blue Planet) című természetfilm-sorozatok stábja készítette.

A Frozen Planet narrátora a brit természettudós, David Attenborough, aki a hetedik és egyben utolsó epizódban a Föld legfagyosabb pontjai felé veszi az irányt, hogy megmutassa a nézőknek, milyen hatással lesz a növekvő globális hőmérséklet a bolygóra és annak lakóira nézve.

A sorozat stábja az északi sarkkör és a déli sarkkör minden szegletében forgatott. Összesen 2356 napot töltött a nyílt terepen: ebből többek között másfél évet a tengeren, több mint hat hónapot a tengeri jégen, és 134 órát a jég alatt.

Az epizódok során a nézők végignézhetik a Föld legnagyobb épületénél is hatalmasabb jéghegy születésének folyamatát, megismerhetnek egy hernyót, amelynek „fagyálló” csörgedezik az ereiben, és láthatják az apró jegesmedve- kölyköket, amelyek születésükkor 25 százalékkal kisebbek, mint az emberi csecsemők.

A Discovery csatornán futó változat narrátora Alec Baldwin amerikai színész lesz. A Discovery csatorna és a TLC televíziós hálózat elnöke, Eileen O’Neill lenyűgözőnek nevezte a sorozatot. Mint elmondta: „Olyan pillanatokat láthatnak a nézők, amelyeket még sosem vettek filmre: egy világot, amelyet egy Narnia-filmtől és nem a saját bolygójától várna az ember”.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.