Ötmillió éves Hipparion-koponyára bukkantak

Kína észak-nyugati részén, a Csinghaj-Tibeti fennsíkon eddig rengeteg emlősfosszília került elő.

WL
2012. 02. 26. 9:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hipparion a páratlanujjú patások (Perissodactyla) rendjéhez, ezen belül a lófélék (Equidae) családjához tartozó kihalt nem, amely 13 millió évig élt a Földön. Karcsúak, inkább antilopszerűek voltak, és jól alkalmazkodtak a száraz prérin levő élethez. Vékony lábán három ujj ült, ezek patákban végződtek, de csak a középső érte a földet. Az állat marmagassága körülbelül 1,4 méter volt.

A Hipparion Észak-Amerikából származik, és a feltételezések szerint a Bering-szoroson keresztül jutott Ázsiába, majd terjedt el Európában és Afrika területén is.

„A Kínában eddig talált legépebb Hipparion-koponyát találtuk” – hangsúlyozta Teng tao, a Kínai Tudományos Akadémia paleontológiai és paleoantropológiai intézetének kutatója, aki szerint a lelet révén teljesebb képet kapnak a Hipparion anatómiai jellemzőiről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.