A március 22–25 között megrendezendő konferencia főtitkára, dr. Hegyi Péter tudománytörténeti jelentőségű eseménynek minősítette az eseményt. A konferenciára látogató közel ezer vendég közül a legnagyobb figyelem minden bizonnyal annak a kilenc Nobel-díjjal kitüntetett tudósnak jut, aki elfogadta a szervezők meghívását.
Ők kilencen korszakalkotó jelentőségű felfedezéseikkel érdemelték ki a Nobel-díjat. Andrew W. Schally 1977-ben, Bert Sakmann 1991-ben, Eric Wieschaus 1995-ben, Peter C. Doherty 1996-ban, Tim Hunt 2001-ben orvosi és élettani Nobel-díjat kapott. Ada E. Yonath 2009-ben, Aaron Ciechanover 2004-ben, John E. Walker 1997-ben, Robert Huber pedig 1988-ban kémiai Nobel-díjat vehetett át. Ők így együtt most először – és könnyen előfordulhat, hogy utoljára – jelennek meg nyilvános rendezvényen.
A négy napig tartó, 412 plenáris és szekció-előadást magába foglaló programsorozat központi helyszíne a József Attila Tanulmányi és Információs Központ lesz. A szekcióülések a Szegedi Tudományegyetemen kutatott témák köré szerveződnek, így a kardiológia, a gasztroenterológia, az immunológia és gyulladás, a molekuláris biológia és genetika, az idegtudomány, valamint a tuberkulózis témájában.