Miután a Láng telephelyén tevékenykedő Alstom Hungária Zrt. lemondott a volt Láng Gépgyár műszaki dokumentációiról, azt a Zoltán Gőzös Közhasznú Alapítvány vette át, de megfelelő tárolótér hiányában most átadta a Ganznak, amely a maga telephelyén alakít ki megfelelő tárolóhelyet. Gombátlanítás után polcokra kerülnek a tervek, majd folyamatosan digitalizálják őket, hogy kutathatóvá váljanak.
A tervtár felöleli az 1868-ban alapított cég valamennyi termékét, köztük gőzgépeket, dízelmotorokat, kazánokat és turbinákat. Kóti Lóránt elmondta, hogy az Alstom lemondott a tervekben megtestesülő jogokról, így, ha a Ganz valamit gyártani akar, azt szabadon megteheti. Elsősorban gázturbina, illetve -alkatrészek jöhetnek szóba – tette hozzá.
Világháborús tengeralattjáró terve is kutatható lesz
A Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft. veszi át, és digitalizálva kutathatóvá teszi a Láng Gépgyár hagyatékát.
2012. 03. 30. 18:13
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!