Már csak pár óra maradt a kgfb-váltásra

Tízmilliárd forintot spórolhatnának az autósok, ha minden érintett váltana. Jól gondolják meg, de gyorsan cselekedjenek, mert szombaton délben lejár a határidő.

2012. 11. 30. 15:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több mint tízmilliárd forinttal fizethetnek többet a kelleténél a járműtulajdonosok, miután az idén az óriási kampánykedvezmények ellenére is sokan elfelejtik ellenőrizni a kötelező biztosítás árait. Kétmillió autósnak már csak péntek estig van ideje, hogy néhány perces utánajárással több ezer forintot spóroljon. Csak a Netrisk.hu piacvezető biztosítási portálnál tegnap estig 180 ezer szerződést kötöttek, ezzel a társaság valószínűleg tovább növelte piaci előnyét.

A megkötött szerződések tanúsága szerint az autósok átlagosan 7 ezer forintot takarítanak meg a váltással, ám a kampányban azoknak is megéri új szerződést kötni, akik maradni szeretnének a korábbi biztosítójuknál. November-decemberben ugyanis az újrakötött szerződésekre a legtöbb esetben olcsóbb díjat adnak a biztosítók. A tapasztalat szerint az ügyfelek ötöde a kötelező biztosításoknál elért megtakarítást kiegészítő termékek vásárlására fordítja: a spórolásból általában bőven jut fedezet a teljes éves baleset-biztosításra vagy mini cascóra is, de akár a kátyú-defekt vagy parkolás biztosításra is.

Emlékeztetőül: a szabályok értelmében azoknak a járműtulajdonosoknak, akiknek január elsején van a biztosítási évfordulójuk, és váltani szeretnének, december 1-jéig el kell juttatniuk a jelenlegi biztosítójukhoz a felmondó levelüket. Ez a határidő azokat érinti, akik még 2010. előtt vásárolták meg a járművüket. Azoknak, akik online biztosításközvetítőnél szerződnek, nem kell külön bajlódniuk a felmondással. Az alkuszok általában vállalják, hogy mindazon ügyfeleknél eljárnak a biztosítónál, akik a portálon szombat délig megbízzák őket ezzel.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.