Hat éven belül másfél milliárd fát ültetnek el

Hat év alatt hozzávetőleg másfél milliárd facsemetét ültetnek el a Fülöp-szigeteken, hogy ellensúlyozzák az erdőirtást.

2013. 04. 25. 6:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A délkelet-ázsiai ország kormánya által indított kezdeményezés másfél millió hektáros földterületet ölel fel – közölte a kabinet környezetvédelemért felelős helyettes államtitkára. Az ország vezetésének célja csillapítani a Fülöp-szigeteken tapasztalható súlyos környezetvédelmi gondokat.

„Erdeink kiterjedése az utóbbi száz évben 30 millió hektárról alig 7,2 millió hektárra apadt, a veszteség a szárazföldi területeink negyedét teszi ki” – fogalmazott Demetrio Ignacio, hozzátéve, hogy a Fülöp-szigetek rendelkezik a második legkevesebb erdővel a térségben.

A politikus beszélt arról is, hogy bár a Fülöp-szigetek világszerte ismert nagy kiterjedésű korallzátonyairól, azok 40 százaléka rossz állapotban van, és csak a zátonyok két százalékáról mondható el, hogy egészséges, sőt kiváló állapotnak örvend. Ignacio sajnálkozott amiatt, hogy a szigetország biológiai sokféleségét – amely az egyik leggazdagabb a földön – számos veszély fenyegeti. A nagyvárosok – mint Manila – nem birkóznak meg a szennyezés okozta gondokkal, emiatt például sok helyen az egészségre káros a víz.

A környezet egyre romló állapota felborítja az ökoszisztémát, egészségügyi gondokhoz vezet, súlyosbítja a szegénységet és növeli a természeti katasztrófák számát – mutatott rá a politikus.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.