Forradalom várható az adattárolás piacán

Az új fejlesztésű 200 négyzetmilliméteres csip már jövőre a boltok polcaira kerülhet.

tt
2013. 10. 08. 12:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Conclude Befektetési Zrt. közleménye szerint az ezüst-ion alapú technológiával készített memória, amely várhatóan jövőre kerül forgalomba, hatékonyabb az elektronikai eszközökben – az okostelefonokban, a táblagépekben és a laptopokban – napjainkban használt hagyományos flash-adattárolóknál, miközben megtartja az előnyeiket.

A reram olyan kevés energiát használ, hogy az ezzel a technológiával gyártott okostelefont akár egy hétig sem kell újratölteni. Ráadásul a bélyegméretű reramcsip egy terabájt adatot tud tárolni, ami 250 hd-minőségű mozifilm feltöltésére elegendő hely.

Az adatok bevitele is gyorsabb, a másodperc milliárdodrészében mérhető, szemben az eddigi meghajtók ezredmásodperceivel, továbbá az élettartama is hosszabb, milliószor újraírható, szemben a flash-meghajtóval, amely körülbelül tízezer újraírás után tönkremegy.

Az új technológia vízválasztó lehet a több mint ezermilliárd dollár értékűre taksált elektronikai világpiacon, mivel egyszerűbb vele az úgynevezett nem felejtő (angolul non-volatile) memória gyártása, amelyet szinte mindenütt alkalmaznak, a táblagépektől kezdve az usb-tárakon át a vállalati tárolórendszerekig. Elterjedése egyúttal az ezüst iránti világpiaci keresletet is stabilizálhatja – jegyzi meg a Conclude közleményében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.