Megtiltották a farkasvadászatot

A kormány a felére kívánja csökkenteni az utóbbi években egyre növekvő, 350-400 főt számláló farkaspopulációt.

kn
2014. 01. 19. 17:13
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A stockholmi közigazgatási bíróság szerdán továbbra sem döntött arról, hogy törvényes volt-e a 2013 telén engedélyezett vadászatra vonatkozó hasonló kormányrendelet. Erről január 30-án tárgyal a bíróság.

Három állatvédő szervezet – közöttük a WWF Svédország, a Természetvédelmi Világalap svédországi szervezete – üdvözölte a szerdai bírósági határozatot, amely szerintük megfelel a veszélyeztetett fajokra vonatkozó európai szabályozásnak.

A jobbközép svéd kormány a felére kívánja csökkenteni az utóbbi években egyre növekvő, 350-400 főt számláló farkaspopulációt. „Véleményünk szerint a farkasvadászat a vadgazdálkodás lényeges része, és fontos, hogy megtartsuk” – mondta a TT svéd hírügynökségnek Gunilla Skotnicka, a környezetvédelmi hivatal egyik tisztviselője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.