Ikreket szült az USA-ból Kínába visszatért panda

Tavaly 49 pandakölyök született Kínában, közülük 42 van még életben, ami rekordot jelent a pandatenyésztési programban.

2014. 08. 05. 2:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ikreket szült hétfőn az az óriáspanda, amely néhány éve érkezett az Egyesült Államokból a csengtui pandavédelmi és kutatóközpontba.

Az egyik bocs, amelyről a szakemberek már megállapították, hogy hím, 173,8 grammal született, a másik kölyökhöz még nem fértek hozzá, mivel az anya, Szu Lin születése óta a mancsában tartja.

Szu Lin 2005 augusztusában született a San Diegó-i állatkertben, amely 2010-ben átadta az óriáspandát Kínának. Szülei a pandatenyésztő kutatóprogram keretében érkeztek az Egyesült Államokba. A program alapelvei szerint a külföldön született kölykök Kína tulajdonát képezik és vissza kell térniük származásuk helyére.

Szu Lint hím párja, Jüan Jüan termékenyítette meg március 20-án, de később mesterséges megtermékenyítésnek is alávetették egy másik hím, Lu Lu által. Ezért a kölykökön apasági tesztet végeznek majd egy vagy két év múlva, hogy kiderítsék, ki a valódi apa.

Tavaly 49 pandakölyök született Kínában, közülük 42 van még életben, ami rekordot jelent a pandatenyésztési programban – közölte a csengtui központ.

A tenyésztési technológia fejlődésének köszönhetően 2013 végére elérte a 376-ot világszerte a fogságban élő óriáspandák száma. Vadon – Kínában – mintegy 1600 óriáspanda él.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.