Magyarok oldották meg az iPhone 6 kameraproblémáját

Nemcsak az új iPhone kiálló kamerájának problémáját oldották meg igen gyorsan, hanem a hajlékonyságát is tesztelték.

Makay József
2014. 09. 24. 15:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az újonnan bemutatott iPhone 6 és 6 Plus nagyon vékony. Olyannyira, hogy az Apple képes volt még a promóciós anyagokban is tovább vékonyítani a még jobb hatás kedvéért – írja az Androbit.net portál.

Csakhogy a kamera ormótlanul kiáll a burkolatból, aminek következtében a készüléket nem lehet stabilan lefektetni az asztalra. A magyarok megoldották a problémát és reméljük, hogy a videóból befolyt reklámpénz fedezi a károkat.

Úgy tűnik, hogy az Apple eddig azért nem gyártott nagy telefont, mert nem tud. Ám most, hogy mégis megtette, ez ki is derült. Tömegével özönlötték el a netet az első felhasználók panaszai és fotói, miszerint a sima zsebben tartástól a nagyobbik új iPhone már-már G Flex méretű kanyarodást képes produkálni.

A jelenségről azóta videó is készült, és már saját nevet is kapott: bendgate. Nincs kedvem a jövő héten is megírni az esetet, így már most megmondom, hogyan fogja az Apple orvosolni a problémát a korábbi antennagate esetből kiindulva: kijelenti, hogy a telefonokkal nincs baj, csak rosszul tartják őket, és ingyenesen elérhetővé tesz egy infografikát a helyes iPhone 6 Plus tartási metódusról.

Mindenesetre mivel ez egy prémium készülék – több mint háromszázezer forintos végfelhasználói árral –, ez nem bug, hanem feature.

Ahogyan azt már megszokhattuk a korábbi kiadások esetében, a legújabb iPhone okostelefon bemutatása után is elindult egy úgynevezett hoax, aminek követésével a naiv vásárlók tönkretehetik borsos árú készüléküket.

Az iOS 7 bemutatásakor például egy hivatalosnak tűnő promóciót kezdtek több százezren megosztani, ami biztosította az új verzióra frissítőket, hogy készülékük az operációs rendszertől vízállóvá válik. Persze nem így történt, az iPhone-ok pedig sorra váltak használhatatlanná egy-egy merülőfürdő után.

Új év, új Apple mobil operációs rendszer, új átverés: ezúttal az iOS 8 a soros, ami annyira csodálatos, hogy többek között a mikrohullámú sütőben történő telefontöltés szoftveres támogatása is bekerült az újdonságok listájába – legalábbis ezt állítja az újonnan megjelent és a rohamosan terjedő hoax. A leírás szerint a szolgáltatás automatikusan aktiválódik az iOS 8-ra való frissítés után, onnantól pedig nincs más dolgunk, mint egy mikrohullámú sütőbe dobni a készüléket, 700 Watton 60 másodpercre, 800 Watton pedig 70 másodpercre. 300 másodpercnél tovább nem szabad „tölteni” a telefont.

Szeretnénk minden Apple-felhasználó figyelmét felhívni, hogy az iOS 8 operációs rendszerrel továbbra sem lesz lehetőség mikrohullámú sütővel való akkumulátortöltésre, egy ilyen procedúra kevesebb mint egy másodperc alatt végezné ki az iPhone-t.


Hasonló cikkeket olvashat az Androbit.net oldalon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.