A jövő kijelzője az LG műhelyéből kerül ki

A gyártás még novemberben megkezdődik, elsőre csak kínai vállalatok fogják használni.

Droppa Béla
2014. 11. 06. 12:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az LG Display nemrég létrehozta a világ legvékonyabb kávájával ellátott kijelzőjét, amelynek két oldalsó kerete csupán 0,7 milliméteres, vagyis egy 0,8 milliméteres hitelkártyánál is vékonyabb – számolt be az újdonságról az Androbit. Az 5,3 hüvelykes panel 1080 p full-hd felbontású, ami a gyakorlatban 415 ppi képpontsűrűséget jelent.

A gyártó ehhez a Neo Edge, valamint az Advanced In-Cell Touch technológiát alkalmazza, bármit is jelentsenek ezek. A képernyő tömeggyártása még a hónapban elindul, és az első vállalatok, amelyek használni fogják, mind Kínából kerülnek ki. Ennek megfelelően azt feltételezzük, hogy a Huawei, az OPPO, a Xiaomi és a OnePlus már tesztelheti is a panelt.

Hasonló cikkeket olvashat az Androbit oldalán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.