Az 1000 fő megkérdezésével, tehát nem online látogatottsági adatokból készült statisztika alapján a hazai 18–75 éves internetezők közel kétharmada használ okostelefont – írja az Androbit.net.
Az arány a fiatalabb korosztálynál a legmagasabb, a 18–29 évesek 79 százaléka, a 30–39 évesek 71 százaléka, míg az 50 felettiek mindössze egyharmada rendelkezik internetezésre is alkalmas készülékkel.
Céges okostelefonja a legnagyobb arányban a 30–39 éves korosztálynak, a budapesti lakosok 9 százalékának és a felsőfokú végzettségűek 13 százalékának van.
A legkedveltebb márkák eloszlása természetesen kicsit eltér a világpiaci trendektől: a Samsung nálunk is vezet, de elterjedtek a Sony (14 százalék), a Nokia (11 százalék), az LG (8 százalék), a Huawei (5 százalék) és a korábbi Sony-Ericsson (5 százalék) készülékei is. Ami viszont rendkívül meglepő, hogy az NRC megkérdezettjeinek csupán 4 százaléka, a felsőfokú végzettséggel rendelkező részének pedig 8 százaléka rendelkezik Apple iPhone okostelefonnal. Az idősebb korosztály továbbra is a Samsung (30 százalék) és a régi Nokia „butafonokhoz” (20 százalék) ragaszkodik a leginkább.
A felhasználók legnagyobb része az akkumulátorok üzemidejével nincs megelégedve, a megkérdezettek 74 százalékát idegesítik a gyorsan lemerülő okostelefonok. Az árcsökkentést csak 12 százalékuk, a sebesség növelését pedig csupán 8 százalékuk tartja a legfontosabb prioritásnak.
A kutatás eredményeiből az is kiderült, hogy a válaszadók közel fele (45 százalék) fejlesztené a készülék ellenálló képességeit is (karcmentesség, vízállóság, kopásállás). Ebben a tekintetben az iPhone-tulajdonosok a legkevésbé elégedettek, az átlagos 48 százalékhoz képest az Apple készüléket használók 78 százaléka javítana telefonja ellenálló képességein.
Hasonló cikkeket olvashatnak az Androbit.net oldalán.