Az Apple-pletykák többsége egyszerű átverés

Az elmúlt napokban újabb hullámban érkeztek hírek az Apple háza tájáról, ami az olvasónak jó, mert van miről olvasni, és az újságírónak is jó, mert van miről írni.

Makay József
2014. 12. 09. 18:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ugyanakkor felhívták rá a figyelmünket, hogy egyes oldalak szinte gondolkodás nélkül osztanak meg a témában mindenféle légből kapott – sokszor többéves – mendemondát csak azért, hogy némi pluszlátogatottsághoz jussanak, figyelmeztet az Androbit.net.

Olyanokról olvashattunk részletesen, mint az iPhone 6S, az iPhone 7, az oldalra nyúló kijelző, a teljes előlapos kijelző, a keret nélküli kialakítás, a folyékony fém burkolat, a beépített projektor, a 3D-s kijelző, és még lehetne sorolni azokat a kísérleti fázisban lévő technológiákat, amelyekkel sokszor még mozifilmekben sem találkozhatunk. Ezek a pletykák minden évben előjönnek, és mindig újdonságként prezentálják őket. Persze a fogyasztó átverése egyesek számára mindig kifizetődőbb, de azért tegyük tisztába a dolgokat!

Az Apple üzletpolitikája a következő: minden évben bemutatnak egy új verziót az adott termékkategória képviselőjéből, amely egy hangyányit jobb, mint az előző évben bemutatott széria. Radikálisan új megoldásokkal nem kísérleteznek, mert nem kockáztathatják, hogy valami balul süljön el. Apró léptekkel haladnak, mert ez a kifizetődő és irányítható az egyéves intervallumokon belül. Sokszor még ezt is nehéz tartaniuk a beszállítói bonyodalmak miatt.

Szóval bármennyire is ábrándoznak róla, az Apple nem fog a következő iPhone-ba sem időgépet, sem háti permetezőt, de még egy nyavalyás lézerkardot sem építeni, és magabiztosan kijelenthető, hogy az a pletyka, amely túlságosan fantáziadús, egyszerűen nem igaz.

Hasonló írások olvashatók az Androbit oldalán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.