Ingyenes internetet visz Kolumbiába a Facebook-vezér

A Facebook több milliárd új felhasználót akar az internetre csábítani.

tt
2015. 01. 15. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez az első dél-amerikai ország, amely csatlakozik Zuckerberg Internet.org nevezetű projektjéhez. Ennek keretében Kolumbiában a jövőben mobiltelefonjukon ingyen érhetik el például a Facebookot, a Wikipédiát és a kormány weboldalait a projektbe bevont Tigo mobilcég vásárlói.

A világ lakosságának jelenleg csak egyharmada használ internetet. A Facebook több milliárd új felhasználót akar az internetre csábítani. Az Internet.org révén az okostelefon-tulajdonosok már Zambiában, Kenyában és Tanzániában is ingyen tölthetnek le bizonyos internetes oldalakat. „Célunk, hogy az Internet.org programot elérhetővé tegyük szerte a világon azért, hogy mindenkinek segítsünk az internethez való hozzáférésben. Egy év múlva áttekintjük a programot, és reméljük, hogy jóval több ország lesz, amely ilyen programmal bír” – hangoztatta Zuckerberg.

Kolumbiában az internet elérhetővé tételét a kormány 5,5 milliárd pesóval (mintegy 6,2 milliárd forint) támogató kezdeményezést indított 2010-ben Plan Vive Digital néven. „Négy éven belül a 2010-ben mért 27 százalékhoz képest várhatóan a lakosság 50 százaléka csatlakozik a közösségi hálóhoz” – mondta Juan Manuel Santos.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.