Lámpával töltené napelemes kütyüinket a Microsoft

Az új eszköz maga keresi meg a töltendő okoseszközt.

Makay József
2015. 01. 21. 16:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a redmondi vállalat mérnökei eddig is élen jártak a vezeték nélküli töltési technológiák fejlesztésében, máig inkább csak az indukciós elven működő tekercses töltésre láthattunk példákat. Az ötlet: a készülékeken legyenek napelemek, hogy egy robotlámpával is tölthessük őket – írja az Androbit.

Persze nem egy hagyományos olvasólámpára kell gondolni, a Microsoft által fejlesztett megoldásban egy készülékfelismerő kamera is helyet kapott, ami automatikusan megkeresi a (közvetlen) környezetébe helyezett készülékeket. A lemerülését leddel jelző eszközre a motorokkal forgatott fej három másodpercen belül kevésbé szóródó, koncentrált, opcionálisan infravörös fényt juttat és körülbelül ugyanannyi idő alatt tölti maximumra az adott kütyü akkumulátorát, mint a hagyományos töltési módszer.

 

A már elkészült prototípus egy Kinect érzékelőből, egy szó szerint filléres Texas Instruments MSP430 mikrokontrollerből és egy T6 LED lámpából áll. Körülbelül ennyi kell a boldogsághoz, persze ha már van napelemes telefonunk.

Hasonló írások olvashatók az Androbit oldalán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.