A közlemény szerint a Design Terminál által harmadszor megrendezett Budapest 3D Printing Daysre harminc kiállító cég jött el, valamint nyolc országból tizenhét szakember tartott előadást a pénteki konferencián. A program célja, hogy összehozza a régió nyomtatási piacának szereplőit, továbbá bemutassa és népszerűsítse a 3D nyomtatási technológiát – írják.
Az otthon is használható 3D nyomtatók használhatók gyűrűk, állatfigurák vagy akár lámpatestek nyomtatására – mondta el Falk Judit, a cég marketingmenedzsere. A professzionális gépek képesek komplett motorblokkokat, napszemüveget, bukósisakot vagy akár műtéthez koponyadarabot is kinyomtatni – tette hozzá.
A közlemény szerint a Design Terminál és a Varinex Zrt. által kiírt 3D-tervpályázat győztese Lakos Dániel lett Logiplaces elnevezésű kirakós játékával, a második helyezést Szabó Péter érte el lilylamp generatív lámpa elnevezésű pályamunkájával, a harmadik pedig Wágner Ákos Rattle nevű kísérleti ritmushangszerével.