Pápua Új-Guineában fedezték fel Csubakkát

A Trigonopterus chewbacca névre keresztelt bogár fejét és lábait sűrű, szőrszerű kinövés borítja.

MTI
2016. 04. 28. 20:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A müncheni Állami Zoológiai Gyűjtemény, a Pápua Új-guineai Egyetem és a karlsruhei természettudományi múzeum szakemberei négy új ormányosbogár-fajt azonosítottak a Pápua Új-Guinea fennhatósága alá tartozó Új-Britannia szigeten, és eredményeikről a ZooKeys című folyóiratban számoltak be.

A kutatókat jó ideje foglalkoztatta a gondolat, hogy miért nem észlelték még a fajokban gazdag Trigonopterus bogárnem egyetlen képviselőjét sem a szigeten, holott a Pápua Új-Guineának is otthont adó Melanézia – Óceánia egy földrajzi és etnokulturális régiója a Csendes-óceán nyugati részén, Ausztráliától északra – más területei bővelkednek ezekben a bogarakban.

Mostanáig mindössze a Pápua Új-Guineához tartozó Bismarck-szigeteken azonosították a Trigonopterusok egy faját – írta a Phys.org tudományos-ismeretterjesztő portál.

A kutatók végül 18 „keresett” bogarat találtak a sziget erdőségeiben, majd négy fajba sorolták a példányokat. A Trigonopterus chewbacca névadójával ellentétben nem rendelkezik nagy méretekkel, mindössze 2,78–3,13 milliméter hosszú. Teste fekete, lábai és csápjai rozsdabarnák. Amiben azonban nagyon is emlékeztet Han Solo hű cimborájára, az a fejét és a lábait beborító sűrű, szőrszerű kinövés.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.