Az űrkapszula a terveknek megfelelő időben Dzseszkazgan városától 146 kilométerre délkeletre landolt. Az amerikai űrkutatási ügynökség, a NASA és az orosz televízió által is élő adásban közzétett felvételeken látni lehetett, amint a Szojuz–TMA-07M leszállóegység narancssárga fékezőernyőjével lassan ereszkedik lefelé, miközben kutató és mentőhelikopterek köröznek a landolás helyszíne közelében, hogy azonnal az űrhajósok segítségére siessenek.
Az orosz űrrepülések Moszkva melletti irányító központja a földet érés után azonnal azt jelentette, hogy „a legénység jól van”. Nem sokkal később a televíziók mutatták a három mosolygó űrhajóst, ahogy a kapszulából kiemelve félig hátradöntött székekben ülnek a földön, kék hőszigetelő pokrócokkal betakarva, és csevegnek a helyszínre érkezett tisztségviselőkkel meg az első ellenőrzéseket végző orvosokkal.
A három asztronauta, Chris Hadfield, az ISS első kanadai parancsnoka, az amerikai Tom Marshburn és az orosz Roman Romanyenko 144 napot töltött a Nemzetközi Űrállomáson. Hazatérésük után két orosz és egy amerikai űrhajós maradt az ISS-en. Az ISS következő legénységét – egy orosz, egy amerikai és egy olasz űrhajóst – május 29-én indítják útnak Bajkonurból Szojuz – TMA-09M űrhajóval. A landolás dátuma egybeesett az amerikai űrkutatás történelmének egyik kerek évfordulójával: pontosan negyven éve, 1973. május 14-én állították Föld körüli pályára a floridai űrközpontból az első amerikai űrállomást, a Skylab –1-et.
A hazatért űrhajósok számos feladatot végeztek el csaknem öt hónapos űrmissziójuk során. Egyikük, Tom Marshburn hazautazása előtt három nappal, szombaton harmadszor is kilépett a nyílt világűrbe, hogy társával, Chris Cassidyvel együtt megjavítsa az ISS egyik napelemének hűtőrendszerét, amelyből ammónia szivárgott. Az űrséta öt és fél órán át tartott.
A most visszatért kanadai űrhajós, Chris Hadfield pedig történelmet írt az ISS fedélzetén egy nappal hazautazása előtt. Gitárral a kezében, súlytalanság állapotában elkészítette az első űrbéli könnyűzenei videoklipet: David Bowie egyik, némileg átalakított slágerét, a Space Oddity című dalt énekelte el.
A Moszkva környéki Csillagvárosban május elején kijelölték a Nemzetközi Űrállomásra május végén induló új legénységet. A tervek szerint május 29-én indulnak Bajkonurról az űrállomásra egy Szojuz–TMA-09M jelzésű űrhajóval, hogy leváltsák a jelenleg hatfős stábot, aminek tagja Hadefield is.
A NASA április végén minden eddiginél drágább szerződést kötött Oroszországgal amerikai és európai asztronautáknak az ISS-re történő szállításáról. 2011 júliusában végleg leállították az amerikai űrrepülőgép-programot, ezért jelenleg csak az orosz Szojuz űrhajókkal lehet megoldani a Nemzetközi Űrállomás személyzetének váltását.