A szonda vasárnap késő éjjel érkezett a Szecsuan tartománybeli Hszicsang városába, ahonnan még az év vége előtt felbocsátják. A hivatalos sajtójelentések szerint a szonda másodpercenként 11,2 kilométer megtételére lesz képes, s küldetése befejeztével visszatér majd a Földre.
A holdszonda a következő kínai holdmisszió, a várhatóan 2017-ben elinduló Csang’o–5 fontos részét jelenti. A misszió kitűzött célja talajminták gyűjtése, űrhajóst azt követően küldenének az égitestre, ahol később egy holdbázis építését is tervezik. Kína decemberben lépett be – az Egyesült Államok és Oroszország mellé a holdjáró nemzetek tagjai közé, miután a Csang’o–3 űrszonda a Jade nyúl holdjáró robottal együtt sikeresen Holdat ért, alig hat évvel Hold-programjának kezdete után. Soha azelőtt nem szállt még le kínai űreszköz valamely égitesten.
A teljes egészében kínai technológián alapuló eseményt történelmi áttörésként, a „kínai álom” részeként jellemezte a kínai sajtó, s az a nemzetközi közösségben is elismerést váltott ki. A holdjáró sikere ugyanakkor nem teljes, az januárban meghibásodott, s a szakértők csupán pár hónapra becsülik „hátralévő idejét”.