Fiatalítás

Tóbiás József szerint a jövő vasárnapi újpesti időközi országgyűlésiképviselő-választás tétje a kormányoldal kétharmados többségének a megbontása.

2014. 11. 13. 23:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóbiás arról is szólt, hogy a „változás első lépése Újpesten történhet meg”, továbbá egy demokratikus, az európai értékek mellett elkötelezett ország kiépítését tűzték zászlajukra. Korábban sok mindent zászlóra tűzött már ez a párt (és annak jogelődje), legutóbb például a fiatalítást, a megújulást, az arc- és arculatváltást, erre hivatkozva tették például takaréklángra a párt régi motorosait Lendvai Ildikótól kezdve Kovács Lászlón át egészen Lamperth Mónikáig. A fiatalítás feltartóztathatatlanul folytatódik a baloldal vezető pártjánál, itt van mindjárt újpesti képviselőjelöltjük, Horváth Imre, aki éppen csak hogy betöltötte a hetvenet Hiába, kell a friss, csikós lendület a Jókai utcába! Az MSZP megújulási erőfeszítéseit elnézve tíz ciklus még biztos a lábában van

Horváth Imre, mielőtt politikusnak állt, határőrtiszt volt az átkosban. E minőségében 1984-ben (amikor még a mostaninál is fiatalabb volt) elvégzett egy öt hónapos kurzust, amelyet a fegyveres szervek emelt szintű parancsnoki állományának tartott az egykori szovjet titkosszolgálat, a KGB. A továbbképzés két részből állt: a határőr-alakulatok taktikai irányításából és hadvezetési ismeretekből. Bizonyítványa szerint Horváth Imre mindkettőre a legjobb, jeles minősítést kapta. Amikor lapunk föltárta az MSZP újpesti jelöltjének múltját, Tóbiás József mindjárt fölfedezte a cikkünkben tátongó logikai rést (szakadékot): nem a KGB képezte ki, csupán ők szervezték a képzést. Micsoda különbség! Hozzátette: abban a szövetségi rendszerben ez így volt természetes. Tegyük hozzá: azért mégis van egy diszkrét bája annak, hogy az utóbbi időkben nyakló nélkül „oroszozó” MSZP éppen egy KGB-képzett (Tóbiás József kedvéért: KGB-szervezésben képzett) úriembert emel pajzsra.

Sok rosszat el lehet mondani a szocialista pártról (helyhiány miatt most nem vágnék bele), de a mentségükre szóljon, náluk mindenki a zsebében hordja a marsallbotot. Lám, nyugdíjazása után Horváth Imre is elment portásnak az újpesti önkormányzat egyik gazdasági intézményéhez, s 2000 és 2006 között ő engedte ki-be az embereket az épületből. Testhezálló feladat egy egykori határőrnek. Ám a párt felfigyelt képességeire, s előbb önkormányzatiképviselő-jelöltként indította Újpesten (többször is sikerrel), most pedig az ország házába küldené. Tóbiás József ennek kapcsán így fogalmazta meg pártja ars poeticáját: az MSZP megújulásának a része, hogy a helyi közösségek elvárásait, döntéseit figyelembe vegyék. Kíváncsi vagyok, ezt mondaná-e akkor is, ha maholnap az angyalföldi MSZP-alapszervezet mondjuk Biszku Bélával frissítene.

Az MSZP elnöke az újpesti választás ürügyén arról is szólt: Magyarországon totális, kontroll nélküli állam van kialakulóban. „A totális állam ezt jelenti, személyi összefüggéseiben lehetetlenné teszi a kontrollt” – magyarázta Tóbiás József. A pártelnök úgy gondolja, Horváth Imre parlamentbe repítésével meg lehetne teremteni a „demokratikus kontrollt”. És milyen igaza van! Hát ki lehetne alkalmasabb e kontrollszerepre, mint egy KGB-kiképzésen átesett nyugalmazott alezredes? Talán csak egy BKV-ellenőr.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.